Zbohom pampersky, Google je kráľ

Ako inak sa sa dá vysvetliť, že akcie Google v októbri prekročili ďalšiu magickú hranicu, tentoraz 700 dolárov za kus? Aj keď momentálne sú je cena za akciu nižšia, podľa viacerých analytikov sa Google nezadržateľne blíži k tisícke.
Takisto sa blíži k pozícii piatej najhodnotnejšej firmy sveta, na ktorej by mal čoskoro vystriedať Procter and Gamble, pamperskového kráľa.

Pritom ešte pred mesiacom by ste za jednu akciu nedali ani 600 dolárov, za ktoré by ste kúpili 20 akcií Yahoo. Čím to je, že Google si trh cení na neuveriteľných vyše 200 miliárd dolárov a Yahoo “len na” 35 miliárd?

Sú to výsledky. Za tretí finančný kvartál sa ziskovosť Google zvýšila o neuveriteľných 46 percent, aj preto si CEO Eric Schmidt môže dovoliť výrok “Sme silní a stále silnejší.“, najať dve tisíc nových pracovníkov, či ukázať tým, ktorí predávajú odkazy kto je na internete pánom.
Je to všemocný Google.

2 Comments

Jojo Big G kraluje svetu. Nechci tedy byt prehnane pesimisticky, ale trosku to zacina pripominat situci pred krachem fin trhu z konce 90tych poc. 2k let.

Ovsem Google je a do budoucna asi i bude vyborne vedeny byznys bez ohledu na cenu jejich akcii v tom ci jinem momente. A ted dokonce zacina uvadet na trh i sve vlastni pocitace!

Pridaj komentár