Za koľko by ste predali svoj blog?

Nepísaným pravidlom pri predaji stránok či blogov je približná cena okolo desaťnásobku mesačného príjmu blogu. Lenže pri osobných blogoch prichádza často do úvahy aj vzťah k danému blogu, mesiace práce, hodiny písania. Na koľko si ceníte svoj vlastný blog? Za koľko by ste ho predali? Či nepredali?

5 Comments

To nepísané pravidlo neexistuje… Embuck naozaj kupuješ blogy/weby vždy za tú cenu? Alebo aspoň vačšinu? Faktorov je predsa oveľa viac než len mesačný zárobok.

Odpoveď “nepredal by som” by nemal zaškrtnúť nikto… Všetko má svoju cenu!
Namiesto “nepredal by som” by tam malo byť “Predal by som ho až za tak vysokú cenu, za ktorú ho pravdepodobne nikto nekúpi.”

Osobne si myslím, že cena by sa mala odvíjať od množstva článkov a hodín nad nimi strávenými. Plus kvalita článkov. Vzorec by sa dal vymyslieť. Záleží od ceny jednej hodiny. Ešte by sa dal zvážiť faktor čitateľov. Pretože čím viac čitateľov, tým väčšia cena.

Pjotr, osobne si myslím, že žiadne pravidlo neexistuje a cenu určuje dohoda medzi predávajúcim a kupujúcim (ponuka a dopyt).

Najdoležitejším faktorom kupujúceho nie je, koľko ten web zarába teraz, ale koľko si myslí, že z neho vyžmýka po odkúpení.

Faktorov može byť toľko, že vymýšlať vzorec je zbytočné. Hodnota je subjektívna!

Hodnota je subjektivna, ale ako zaklad by mohol tvorit 10x mesacny prijem. Jasne ze sa to neda brat ako dane, existuje mnozstvo webov, ktore s par zmenami vylepsia svoj prijem aj viacnasobne. Len tieto diamanty treba najst a postarat sa o ne. Ma niekto tip?

Svoj blog by som asi nepredal, vytvoril som ho, lebo do neho chcem písať… možno by som predal niektoré moje projekty, tie pre mňa najcennejšie ale len naozaj za takú vysokú cenu, ktorú mi nikto nedá.

Dlhú dobu sledujem trh s webmi na sitepointe a skôr-neskôr sa tam chystám niečo odkúpiť. Tam sa dajú nájsť aj pekné diamanty, presne také, aké hľadáš – pár zmien a investícia sa vráti za relatívne krátku chvíľu.

Pridaj komentár