WordPress pluginy

Za jednu z najlepších vecí na publikačnom systéme WordPress sú pluginy, vďaka ktorým môžete svoj WordPress prakticky neobmedzene rozširovať.

Či už je to správa blogu, statických stránok, firemnej prezentácie, WordPress je dobrou voľbou vďaka svojej jednoduchosti, no aj vďaka množstvu rozšírení, ktoré na iné blogovacie systémy jednoducho neexistujú.

Vďaka obrovskej báze používateľov je preto pre WordPress dostupných množstvo pluginov, rôznej kvality a rôznej použiteľnosti.

Adsense-Deluxe

Zarábajte písaním

Adsense deluxe je už ako sám názov napovedá, systém na správu reklamných plôch Google Adsense.

Do menu písania príspevkov vo WordPresse, Vám vďaka tomuto užitočnému pluginu pribudne tag, ktorý vloží reklamu na ľubovoľné, Vami určené miesto v článku.

Plugin obsahuje aj možnosť pridania obrázkov k reklamám, no ak nechcete prísť o svoj účet túto vlasnosť radšej nevyužívajte, keďže takéto upozorňovanie na reklamy je proti pravidlám.

Akismet

Zabijak spamov

Akismet je plugin priamo od tvorcov WordPressu, slúži na boj so všadeprítomným spamom. WordPress ako najrošírenejší systém na správu blogov je častým terčom spamerov, preto sa tento plugin hodí pre väčšinu populárnejších stránok.

Automaticky rozpozná nepatričný komentár a zaradí ho do spam-listu, takže vy máte o jednu starosť menej.

Another WordPress Meta Plugin

META tagy žijú

Meta tagy, aj keď väčšinou zatracované pre malý význam,s tále hrajú rolu na poli vyhľadávačov (pri Yahoo napríklad).
Aj bez toho je dobré si vybrať čo sa Vám bude ukazovať pri výsledkoch vyhľadávania, pretože tag description Google automaticky zahŕňa do výsledku.

K editovaniu týchto tagov slúži práve tento plugin, ktorý pridá v menu písania článokov jednoduchý formulár na vyplnenie.

Audio player

Ozvuč svoj WordPress

Audioplayer je zaujímavé rozšírenie WordPressu multimediálnym prehrávačom. Jednoducho uploadnete súbor mp3 na server a do článku pridáte odkaz na tento súbor a čitateľ si môže vypočuť mp3 priamo na Vašej stránke.

Tento plugin slúži aj na zverejňopvanie populárnych podcastov.

BAStats

Odkiaľ všetci chodia

BAStats je plugin poskytujúci jednoduché štatistiky o návštevnosti Vašich stránok. Na prepracovanejšie štatistiky slúži napríklad Google Analytics.

bsuite

Zorientuj Googlerov

Zlepšenie orientácie na stránkach pre užívateľov prichádzajúcich z Google, to sľubuje plugin bsuite. Zvýrazňuje hľadané slovo, či frázu a poskytuje články s výskytom tohto slova, čím zvyšuje užívateľský komfort a zároveň predlžuje pobyt čitateľov na Vašej stránke.

Fancy Excerpt

Sprav si perexy

Osobne nemám rád stránky, ktoré Vám na úvodnej strane prezradia všetko, pretože to až priveľmi pripomína blogy, ktorú sú ešte mierne zaznávané.

Plugin Fancy exceprt namiesto štadardného vypísania celých článokov na úvodnej stránke, spracuje len perexy a ostatné sa dozviete až po prekliku.

Optimal Title

SEO WordPress

Optimal Title, je dôležitým pluginom z hľadiska optimalizácie pre vyhľadávače, pretože tie maju rady dobré a zmysluplné titulky. Tento plugin presunie názov Vašich stránok až za titulok jednotlivých stránok, takže namiesto Môj WordPress » Pluginy, dostanete Pluginy » Môj WordPress.

Pridaj komentár