Web CEO

Dvanásť SEO nástrojov v jednom balíku.

Čo je Web CEO? Je to nástroj na analýzu, optimalizáciu a propagáciu vašich stránok na jednom mieste. Aj vo free verzii ponúka skvelé možnosti na správu SEO kampaní, no platená verzia (SmallBiz a Professional) ponúka oveľa širšie možnosti nielen pre správcov web stránok.

Výskum kľúčových slov SEO

Výskum kľúčových slov býva pri zakladaní stránky kľúčovou vecou pri pomýšľaní na traffic z vyhľadávačov. Preto prvým nástrojom Web CEO je práve nástroj na vyhľadávanie príbuzných kľúčových slov. Tento nástroj je žiaľ obmedzený na angličtinu, takže pre tento účel sa viac hodí keyword suggestions v Adwords, ktorý nie je obmedzený jazykom.

V anglickom prostredí WebCEO ponúka aj častosť hľadania kľúčových slov, potom takzvanú konkurencieschopnosť, ktorá ukazuje náročnosť prieniku medzi prvé výsledky.

Optimalizácia pre vyhľadávače

Web CEO ponúka strojové riešenie optimalizácie pre vyhľadávače, pomocou nastavení ako používanie jedinečných TITLE tagov, sémanticky správnych tagov na stránkach, či pomocou kontroly hustoty kľúčových slov na stránke vypracuje analýzu optimalizácie onpage faktorov Vašich stránok.

Registovanie do vyhľadávačov

Web CEO zároveň ponúka registráciu do vybraných vyhľadávačov, len jednoducho zadáte požadované informácie o Vašich stránkach a jedným kliknutím môžete byť naraz v 200 vybraných vyhľadávačoch.

Popularita odkazov

V prehľadných grafoch zobrazí počet linkov smerujúcich na Vaše stránky. Táto funkcia je napríklad aj v Google Webmaster Central, prínosom Web CEO je prehľadnejšie spracovanie.

Web CEO zároveň vyhľadá potencionálnych partnerov na výmenu linkov, dôležitý link building. Vďaka tomuto softvéru máte možnosť roviť všetku korešpodenciu týkajúcu sa výmeny linkov v ňom a mať tak nad ňou prehľad.

PPC manažment

PPC je reklama vo forme platenia za klik, vo Web CEO teda môžete spravovať svoje reklamné kampane v Adwords či inej PPC kampane a prihlásiť sa do viacerých a zároveň porovnávať ich výkonnosť. V čase tabov vo Firefoxe, asi bezcenná funkcia.

Sledovanie pozícií vo vyhľadávačoch

Jednou z najlepších funkcií je sledovanie výsledkov vo vyhľadávačoch. Na tom je vlastne celá optimalizácia pre vyhľadávače postavená, na zlepšovaní umiesťnovania stránok v rôznych vyhľadávačoch.
Túto funkciu má Web CEO zvládnutú skoro dokonale. Ranking Checker automaticky skontroluje pozície stránok na vybrané kľúčové slová a automaticky prepočíta dôležitosť týchto kľúčových slov na základe algoritmu.
Ten je hlavne o podiele daného vyhľadávača na trhu, musí byť zadané ručne.

SEO webceo

Web CEO zobrazí výsledky Vašich stránok v prehľadnom grafe s aj s historickým vývojom pozícií.
Jediným problémom pri tejto funkcii je niekedy zlé prečítanie výsledkov, takže softvér nevie určiť pozície pri jazykových verziách webu.

Pri verzii zdarma môžete sledovať pozície 5 kľúčových slov, pri platenej verzii až 30.

Analýza návštevnosti

Po pridaní kúsku kódu na vlastné stránky dokáže Web CEO vytvárať štatistiky návštevnosti. Aj keď ich kvalita nedokáže predčiť službu Google Analytics, ktorá je poskytovaná zadarmo, ak niekto chce mať všetko pod jednou strechou takáto funkcia sa hodí.

Medzi ďalšie funkcie patrí audit stránok, ftp manažér a monitoring prístupnosti stránok.

Celkovo je Web CEO skvelým nástrojom na správu stránok, v jednom balíku ponúka množstvo užitočných funkcií, aj keď nie každá je použiteľná v našom prostredí, či vyniká svojou kvalitou.
Balík je určený nielen SEO odborníkom, ale aj záujemcom o zlepšenie pozícií svojich stránok, čo je asi každý majiteľ web stránok.

Pridaj komentár