Vianoce Šalala, alebo ako získať 30 000 návštevníkov na blog

Určite máte ešte v čerstvej pamäti Vianočnú kampaň T-Mobile, ktorá sa začala reklamou Vianoce ša la la. Skvelým, aj keď trochu násilným spôsobom odprezentovala posolstvo – víkendové smsky zadarmo. Ako sa prezentovala táto kampaň na internete?

vianoce-s-tmobile

Určite máte ešte v čerstvej pamäti Vianočnú kampaň T-Mobile, ktorá sa začala reklamou Vianoce ša la la. Skvelým, aj keď trochu násilným spôsobom odprezentovala posolstvo – víkendové smsky zadarmo.

Séria vianočných reklám pokračovala chytľavými Vianoce Bim Bam Bom na propagáciu vianočnej zľavy 75 percent na paušál pre blízkeho, či Vianoce Heja Hou na podporu mobilného internetu.

Vianočné hity na internete

Reklamná kampaň sa paralelne odohrávala aj v internetovom svete a tam zdá sa páni z reklamnej agentúry MUW Saatchi & Saatchi si nie sú celkom istí.


Prečítajte si aj ďalšie podobné články z môjho blogu.


Zabudli totiž na jednu podstatnú vec – optimalizáciu pre vyhľadávače. Všade v reklamách sa promoval headline vianočné hity, avšak ak ste výraz hľadali nenašli ste vianocnehity.sk (ktorá už mimochodom nefunguje), ale môj blog.

A takto stránku vianocnehity.sk nenašlo približne 18 000 zákazníkov, ktorí hľadali reklamu Vianoce ša la la, 5000 zákazníkov, ktorých zaujala reklama Vianoce heja hou a vyše 4000 ktorým sa páčila Vianoce bim bam bom a hľadali viac informácií na internete.


Celkovo skoro 30 000 zákazníkov, ktorí chceli navštíviť stránku vianocnehity.sk, prišlo na môj blog. Tomu sa hovorí premárnená príležitosť.


tmobile vianocne hity

Napriek tomuto zaváhaniu, bola Vianočná kampaň T-Mobile vynikajúca. Vyvolala emócie, zapojila užívateľa na viacerých frontoch – či už na Facebooku, na microsite vianocnehity.sk, s nahrávaním užívateľských videí, či pri pozeraní reklám v TV, ktoré sa držali jednotnej línie.

A čerešničkou na torte boli personalizované pohľadnice, ktoré len ďalej šírili posolstvo vianočnej kampane. Bez ohľadu na malé zakopnutie pri optimalizácii pre vyhľadávače, pre mňa je T-Mobile Vianočné hity integrovanou kampaňou roka.

5 Comments

nepleties tam trochu domeny vianocehity.sk a vianocnehity.sk? vianocehity.sk tusim ani nikdy neexistovala. Naopak, vienocnehity.sk stale existuje, akurat ze isty cas si bol zrejme na ten termin lepsie rankovany ty.

Inac v T-mobile zrejme o existencii SEO dost dlho netusili, aj teraz na to dost kaslu, niekto by mal od nich poletiet. Jedinu podstranku ich webu, ktoru vyuzivam je dobijanie Easy cez internet (pre rodicov) a tato podstranka (aj ked verim ze je hojne navstevovana) nie je najditelna cez google. Ked si date vyhladat “dobitie easy” alebo “dobi easy”, tak vam najde bud nejake ine podstranky v ramci ich webu (navody na dobijanie a pod) alebo stranky inych webov. Pritom, podla mna keby to bolo zoptimalizovane priemerne (bezne) tak nie je sanca aby pri akejkolvek kombinacii vyssieuvedenych slov nebola dana stanka na prvom mieste (vzhladom na jej navstevnot). Ocividne je to vsak zoptimalizovane zle, nie vsetky stranky maju spravny (tato konkretna ma title “T-Mobile Slovensko”) a podobne. Pritom by stacilo fakt par korun na optimalizaciu. Pri tych milionoch eur, ktore sa tam premrhaju na kdejake konzultantske firmy, kde si hiruju kdejakych “expertov” za 1000 EUR na den, by sa tych par korun na SEO uplne stratilo.

Podobne Orange, zvysoka na “blbosti” typu SEO kaslu a pritom sa topia v peniazoch. Kedze ludia nemaju velmi na vyber, tak si informacie nejak najdu – napriklad aj pomocou 20 minutoveho telefonatu na infolinku. V normalnom (nelicencovanom) prostredi by uz tie firmy boli 5 rokov po krachu.

Kde su fakty ako dokazy pre tieto odvazne tvrdenia? S rovnakym uspechom mozem tvrdit ja, ze vtierava primitivna hlupa vianocna reklama T-mobile nadobro pokazila jesen, zimu i januar velkemu poctu ludi. Najma tym kultivovanejsim, narocnejsim, s vyssim IQ. Nieco take hlupe a otravne tu skutocne davno nebolo. Byt zakaznikom T-mobile, hanbil by som sa…

Pridaj komentár