tripo.sk: Cestujte viac za menej

Už nejaký ten rok sa môj internetový život točí okolo cestovania – začalo to doménou newyorkcity.sk, pokračovalo projektom hotelove.sk, či paríž.sk.

Cestovateľské stránky zarábajú najmä na sprostredkovaní ubytovania, leteniek, predajom affiliate produktov a vlastných sprievodcov vo forme ebookov. Doteraz sme však boli na sprostredkovaní ubytovania závislí na partnerovi booking.com.

Ten svoj affiliate systém prevádzkuje bez cookies, len prostredníctvom affiliate kódu v URL – takže províziu dostanete len po priamom prekliku z vašich stránok – ak sa návštevník vráti neskôr s tým, že si to rozmyslel a rezervuje si ubytovanie, provízia už vaša nebude.

Sen o vlastnom rezervačnom systéme

Už pred 3 rokmi sme začali s prípravami na spustenie vlastného projektu na báze xml prístupu do databázy booking.com, založenom na vlastnom obsahu (naším tímom písané recenzie o hoteloch, dnes cca 1000 hotelových profilov).

No podmienky pre takéto riešenie na databáze booking.com pre nás boli nesplniteľné – najskôr sme mali dosahovať 30 rezervácií, no neskôr museli partnerské stránky dosahovať 500 rezervácií mesačne.

Screenshot 2014-05-13 10.05.37

Po troch rokoch však môžeme spustiť prvú beta verziu stránok tripo.sk – online rezervácie hotelov. Za partnera sme si vybrali sieť Expedia Affiliate Network – ktorí zastrešujú napríklad hotels.com, či expedia.com. Po piatich rokoch meníme partnera pre sprostredkovanie ubytovania – EAN ponúka na výber viac ako 260 000 hotelov vo viac ako 60 krajinách, takže si s tripo určite nájdete svoje vysnívané ubytovanie.

Denne z našich projektov odkážeme na stránky partnera pár stoviek leadov s konverziou okolo jedného percenta, čo sme vždy chceli vďaka vlastnému riešeniu zvýšiť – aj preto je stránka primárne cielená na slovensky/česky hovoriacich návštevníkov.

Zatiaľ sme na začiatku cesty a tripo.sk spúšťame ako minimálny produkt – môžete si vyhľadať hotel v tisíckach destinácií, pozrieť výsledky na mape, či vybrať ten správny podľa vzdialenosti, ceny, hodnotenia tripadvisor.com.

Postupne budú pribúdať sofistikovanejšie funkcie – už teraz máme viaceré novinky pripravené – a to všetko na mojom obľúbenom WordPresse v kombinácii s voľne dostupným API od Expedie.

Pridaj komentár