Text link ads

Mnohí si pod pojmom zarábania na internete predstavia len reklamu vo forme bannerov, ktoré majú mizivú úspešnosť, otravných vyskakovacích okien, či textovej reklamy ako Adsense.

Lenže existujú aj iné, menej známe a pritom pre väčšinu stránok oveľa výnosnejšie formy vo forme platených odkazov. Odkazy sú chrbticou internetu, a vďaka tomu ich cena môže dosahovať tisícky dolárov. Mesačne.

Text link ads

V tomto biznise je najlepšou služba Text-link-ads, TLA sa o Vaše stránky v tomto smere postará, vašou úlohou je len pridať ich do systému a po ich schválení pridať kus kódu. Netreba Vám nič iné iba stránky aj bez návštevnosti, stačí aby mali určitú autoritu (Pagerank, Alexarank a zopár odkazov na ne).

TLA a WordPress

V prípade ak chcete predávať odkazy cez Textlinkads a tým zarábať nejaký ten dolár k dobru, oplatí sa rozmýšľať nad systémom WordPress pre vaše stránky. Ten je totiž u Textlinkads veľmi obľúbený a existuje preň dokonca špeciálny program Post Level Link Ads.

A koľko zarobím?

Pre vypočítanie teoretickej hodnoty odkazov z konkrétnej stránky slúži Link Calculator, čo je celkom nepresná kalkulačka na výpočet hodnoty. Väčšinou dáva trochu nadnesené hodnoty, ale Text link ads hodnotia cenu linkov podľa Pageranku, Alexa Rankingu, počtu odkazov (podľa technorati).
Čím lepšie hodnoty, tým vyššia cena.
Väčšinou sa cena pohybuje od 15 – 100 dolárov za mesiac zobrazovania linkov, Text link ads operuje s províziou 50 percent, takže pri obsadení napríklad štyroch spotov za 30 dolárov si mesačne prijdete na 1500 korún.

A ako je to s vyplácaním?
Platí sa mesačne, buď na Paypal, alebo dostanete na svoje meno vystavený šek, ktorý Vám ochotne (Unicredit Bank za poplatok 50 Sk) pripíšu po pár týždňoch čakania na Váš účet. A každý mesiac, ak sa Vám bude dariť. Text-link-ads preto predstavuje vítané diverzifikovanie príjmov a zmenšenie priveľkej závislosti od typických reklamných sytémov, pre zabehnuté stránky.


Text link ads

1 Comment

Pridaj komentár