Superfeed: Slovenské blogy naživo

Keď som rozmýšľal o možných funkcionalitách katalógu blogov blogosfera.sk chcel som aby bol niečím výnimočný. Nielen suché katalogizovanie blogov, však s dátami sa dajú robiť zaujímavé veci.

Keď som rozmýšľal o možných funkcionalitách katalógu blogov blogosfera.sk chcel som aby bol niečím výnimočný. Nielen suché katalogizovanie blogov, však s dátami sa dajú robiť zaujímavé veci. Napríklad sledovať o čom to všetci píšu.

Weblogy.sk zdá sa spia dlhodobým spánkom a ich aktualizácia tiež viazne. Často na nich nie je čo čítať, keďže sú obmedzené len na technologické blogy.
superfeed-preview
Aj preto blogosfera.sk obsahuje superfeed (ak má niekto nápad na vhodnejší názov, sem s ním) obsahujúci RSS feedy zo všetkých blogov, ktoré sú pridané do katalógu. Nielen technologické, ale aj osobné, či lifestyle blogy.
Denne pribúda približne 20 nových príspevkov, takže sa nemusíte báť o to, že nebude čo čítať.

Na čo sa dá využiť Superfeed
Superfeed umožňuje jednoducho sledovať témy o ktorých píšu blogeri, môžete načerpať inšpiráciu, či naopak hneď budete vedieť o čom už nemusíte písať.
Dlhodobejším cieľom je zo superfeedu vytvoriť nástroj na sledovanie tém typu Techmeme. Ak sa budú príspevky venovať jednej téme, budú pri sebe.

Toto je však naozaj dlhodobý cieľ, keďže prekryv tém je zatiaľ u blogerov v katalógu minimálny (príspevky radené podľa príbuznosti témy nájdete na hlavnej stránke ako Buzzmeter).
Čo však príde v najbližšom čase sú vizualizácie aktivity blogerov na Slovensku (vždy ma zarážalo prečo žiaden projekt na Slovensku nevyužíva skvelé Google graphs) – ukážku využitia môžete vidieť na jednotlivých profiloch blogov v blogosfere.

4 Comments

Je to super nápad. Celkom sa mi páči tvoj štýl uvažovania. Prinášať na slovenskú scénu niečo, čo tu ešte nie je. Miesto toho, aby si kopíroval to, čo tu je už dlhodobo úspešne zabehnuté.

Pridaj komentár