StumbleUpon efekt

StumbleUpon je webová služba, ktorá užívateľom umožnuje nájsť nové stránky, ktoré vyhovujú ich záujmom. Takýto systém je podobný ostatným službám, ktoré sú založené na doporučeniach (napríklad last.fm).
StumbleUpon bol nedávno odkúpený spoločnosťou eBay za 75 miliónov dolárov, a podľa toho aký stály a veľký traffic dokáže priniesť sa nečudujem.

StumbleUpon som vždy považoval za takého menšieho brata Diggu. Samotný Digg je vo svete linkovacích služieb považovaný za jednotku hlavne v návštevnosti, ktorú dokáže priniesť v priebehu pár hodín, keď sa stránka dostane na prvú stranu. Prvá strana Diggu znamená tisíce návštev, často preťažený server (niekedy aj mimo prevádzky) a stovky hodnotných odkazov a okuliare.

Pre porovnanie StumbleUpon efekt je dlhodobejší, narozdiel od Diggu je traffic vďaka tejto službe stálejší, rovnomernejší a dá sa povedať aj cielenejší. Na stránky sa dostanú len tí, ktorých daná vec naozaj zaujíma, teda nehrozí efekt pochovania ako pri Diggu.

StumbleUpon je teda ďalšia možnosť ako získať kvalitný traffic na vlastné stránky v rádovo tisíckach návštevníkov v priebehu niekoľkých dní.

Stránka, ktorú nejaký užívateľ pridal do StumbleUpon je projekt mapy Stredozeme, založenej na technógii Google maps. Pár riadkov javascriptového kódu, obrázok narezaný vo Photoshope a pár hodín práce.

1 Comment

Velmi pekne – ten StumbleUpon efekt. Snad by som asi len dodal, ze stranka musi byt zaujimava, inak za nu ludia nebudu hlasovat prstom hore ale prstom dole a ked ju uz bude StumbleUpon povazovat za menej zaujimavu bude na nu posielat menej ludi, tak?

Pridaj komentár