Spinku za dom. Vďaka internetu

Vymeniť jednu kancelársku spinku za dom sa zdá byť utópiou, ale v dobe internetu nie je nič nemožné. Dnešný príbeh z cyklu Neuveriteľné internetové príbehy je príbehom kanadského blogera Kyla MacDonalda, človeka, ktorý pochopil, že internet je miestom kde sa stretávajú ľudia s neuveriteľnými záujmami, ktoré sa dajú skvelo využiť.

Všetko sa začalo 28. marca 2005, keď sa Kyle rozhodol pre neuveriteľný obchod. Zaumienil si, že výmenami získa dom. Pritom na začiatku mal na výmenu jednu červenú kancelársku spinku. O rok bol šťastným majiteľom domu.

Medzitým však MacDonald urobil celý rad výmen a vďaka inzerátom na stránke Craigslist vždy vymenil spinku za väčšiu vec. Spinku za pero v tvare ryby, pero za ručne vyrobenú kľučku, kempingový horák, generátor, pivný sud a znak Budweiser, snežný skúter, výlet do Canadian Rockies, zásobovací kamión či nahrávací kontrakt.

Jeho príbeh neustálych výmen sa stal ďalším stelesnením amerického sna. Aj keď pochádza z Kanady. Bol prezentovaný v TV, napríklad v Japonsku či samotnej Kanade. Vystúpil napríklad v Good Morning America, či desiatkach rozhovorov v rádiách. A práve v jednom z týchto rozhovorov si ho všimol režisér a scenárista Corbin Bernsen, ktorý mu ponúkol rolu v pripravovanom filme.

A nakoniec si jeho príbeh všimli až v ďalekom Kiplingu v Saskatchewane. V dedinke s 1140 obyvateľmi, ktorá sa roky potýkala so znižujúcim sa počtom obyvateľov sa rozhodli zaujať ponukou domu pre Kyla. Po roku a 14 výmenách sa teda Kyle stal šťastným majiteľom domu v mestečku na severe Kanady. Zároveň aj čestným občanom a bezpochyby aj najslávnejším obyvateľom Kiplingu. Vďaka nemu je Kipling odteraz známy ako mesto červenej spinky, ktorej neuveriteľný príbeh oznamuje veľká spinka na ďiaľničnom odpočívadle neďaleko mesta.

2 Comments

Pridaj komentár