Slovenské komunity

Vytvoriť komunitu pre web je úloha často na dlhé trate.

Slovenské komunitné stránky

Birdz logo
Medzi najúspešnejšie komunitné projekty na Slovensku patrí jednoznačne birdz.sk. Birdz sa šikovne vyvinul z teenegerskej komunity na rešpektovaný web s 33 000 užívateľmi. Stránka je momentálne na predaj a máte teda jedinečnú šancu na kúpu úspešného projektu s najdlhším časom stráveným na stránke spomedzi najväčších portálov na Slovensku. Teda máte najväčšiu šancu, že si vašu reklamu niekto všimne. A o to predsa ide.

spracovanie, aj keď chaotické vidieť však prácu na samotných stránkach a ďalšie zlepšovanie
nepríjemnosť rozhrania, priveľa reklám, otravné emailové oznámenia
Unister logo

Unister.sk je neuveriteľne zle a neuveriteľne nepríjemne vytvorený web (pekne o neschopnosti Unisteru na Andrejovom blogu), napriek tomu je úspešný. Možno vďaka virálnemu šíreniu pozvánok do tejto siete, možno je to príťažlivosťou samotného konceptu Unister (buďte v kontakt so svojimi rozlietanými spolužiakmi) samotný koncept sa dá považovať za príklad podobný myspace, keď dobrému nápadu neuškodí ani zlé spracovanie. Unister, teda miesto pre každého študenta, je domovom pre cca 75 000 slovenských užívateľov.

za jediný plus unisteru sa dá považovať komunita, ktorá sa v krátkom čase okolo neho vytvorila

nepríjemnosť rozhrania, priveľa reklám, otravné emailové oznámenia

Ako sú na tom ďalšie projekty? Mojiznámi.sk je komunita zahŕňajúca 8 000 známych a neznámych a ktorá má asi najlepšie možnosti pre rozvoj. K plusom radím dobre prepracovné rozhranie a celkovo dobrý dojem zo služby.
Za jednoznačnú škodu sa dá považovať uzavreté prostredie, ktoré umožňuje do komunity nahliadnuť až po pozvaní od jestvujúceho užívateľa, čo nie je najlepší spôsob ako prilákať viac užívateľov.

rozhranie a dobré spracovanie
uzavretosť služby

Booom.sk sa pasuje za najúspešnejší lifestylový portál na Slovensku. Pôvodne projekt pre mapovanie možností zábavy v Bratislave rozšíril svoje pôsobisko na celé Slovensko a momentálne hlási 150 000 registrovaných užívateľov.

Slovenský myspace?
A čo sa skrýva pod doménou mamakupmibooster.sk? Slovenská obdoba myspace. Tento komunitný web so šialeným názvom sa snaží okolo seba vytvoriť podhubie začínajúcich kapiel a vďaka sponzoringu od predajcu hudobných nástrojov Muziker, majú prihlásené kapely aj benefit v podobe zliav na tovare zakúpenom v tomto obchode.
MKMB je momentálne na začiatku dlhej cesty za úspechom, takže bude zaujímavé sledovať ako sa situácia okolo toto sľubného projektu vyvinie. O sile komunity svedčí aj počet zaregistrovaných užívateľov na fóre muziker – cca 15 000.

odvaha tvorcov pustiť sa do komunitného projektu
spracovanie, neviem či je to mojou neznášanlivosťou k čiernemu pozadiu, ale na komunitné stránky sa čierne pozadie naozaj nehodí

Slovenské komunity

6 Comments

BTW, jedna pripomienka neviem ci je to prave http://www.birdz.sk, co posiela otravne mailove upozornenia. Uzivatel ma defaultne tri tipy upozorneni:

1.) ked ho niekto iny prida k priatelom/zmaze z priatelov,
2.) dva krat za rok (ked ma napadne) sa rozosielaju pripomienky uzivatelom, ktory viac ako 3 mesiace neboli na BIRDZ a maju neprecitane spravy
3.) ked niekomu vyprsi platnost inzeratu = to zrusime a bude to obsluhovat tajna sprava v ramci systemu

Niektore weby rozosielaju informaciu ze “jozko mrkvicka si pozrel vas profil, jozko mrkvicka vam poslal spravu, alebo kazdy den / tyzden upozornuju, ze mate 1 neprecitanu spravu” – to je podla mna otravne. Birdz ma minimum mailovych upozorneni, a dokonca ako jedna z mala stranok NEVYZADUJU VALIDNU E-MAILOVU ADRESU, ak clovek nechce mailove upozornenia, nemusi uviest ziadnu adresu a proste mu nebudu chodit, na inych weboch je adresa povinna a musi byt potvrdena. U nas nie.

Co sa tyka “najdlhsieho casu straveneho na webe v minutach v priemere na usera”, podla dennych dat z AIM-u sme druhy/treti, pred nami je Azet a obcas daky mail server nas predbehne.

Pridaj komentár