Sila blogov

Ešte vždy považujete blogy za menejcenné stránky, podradné denníčky písané deťmi, ktoré nemajú čo iné na práci?

Tak to ste na omyle, niektoré blogy dokážu znížiť hodnotu firmy za jeden deň o 100 miliárd korún, čo predstavuje tretinu príjmov štátneho rozpočtu SR za celý rok.

O sile blogov sa presvedčilo Apple, ktorému po správe zverejnenej na blogu Engadget, trhová hodnota firmy poklesla práve o tieto neuveriteľné peniaze.

O čo šlo?
Engadget, jeden z najvýznamnejších spravodajských blogov v obore elektronických noviniek, dostal email “priamo” od Apple, ohľadom meškania dvoch kľúčových produktov, operačného systému Leopard a nového telefónu iPhone.

Táto správa nebude po vôli Mac fanúšikom a záujemcom o iPhone: boli potvrdené správy o meškaní vo vydaní iPhone z júna na október a vydanie operačného systému Leopard bude preložené až na január 2008….

V priebehu niekoľkých minút po zverejnení správy na blogu sa akcie Apple (AAPL) prepadli z otváracej hodnoty $107.89 na $103.42, pričom spoločnosť v priebehu šiestich minút stratila 100 miliárd Sk na hodnote.

Apple akcie

Apple ihneď oboznámilo Engadged o tom, že správa je hoax a nezakladá sa na pravde, aj keď bola poslaná z mailového systému Apple. Po tejto správe blog, svoj pôvodný príspevok uviedol na pravú mieru a akcie Apple sa vrátili na svoju skoro pôvodnú úroveň so stratou “len” 1,25 miliárd dolárov. Celé sa to odohralo v 22 minútach. Ešte stále neveríte v silu blogov?

2 Comments

Pridaj komentár