Rozhladna.sk: Blog o blogovaní

Na stránke rozhladna.sk vznikol nový projekt, ktorý má za cieľ predstaviť spôsob, ako sa môže každý dopracovať k vlastnému blogu. Aby to nebola čistá teória, tak
predtým než niečo napíšem, sám na sebe si to vyskúšam. Je to vlastne taký blog o blogovaní.

V inkubátore sa predstavujú mladé nádejné, blogy a internetové projekty slovami ich autorov. Ak máte aj vy blog, či projekt, ktorý by ste radi predstavili, neváhajte a kontaktujte ma.

rozhladna.sk580

Na stránke rozhladna.sk vznikol nový projekt, ktorý má za cieľ predstaviť spôsob, ako sa môže každý dopracovať k vlastnému blogu. Aby to nebola čistá teória, tak predtým než niečo napíšem, sám na sebe si to vyskúšam. Je to vlastne taký blog o blogovaní.

Rozhladna je zameraná na ľudí majúcich záujem bližšie sa oboznámiť s možnosťami blogovania, na tých čo chcú mať stránku vytvorenú čo najjednoduchšie alebo nevedia programovať, a na blogerov hľadajúcich možnosti, ako dať blogu jasný smer alebo ako ho o niečo obohatiť.

Momentálne tam nájdete príspevky pomáhajúce pri výbere témy blogu alebo výbere domény a pre úplných začiatočníkov je k dispozícii aj vysvetlenie pojmu RSS.

Blog je taktiež otvorený hosťovským príspevkom, ktoré by som privítal od skúsených kolegov-blogerov alebo od ľudí venujúcich
sa príbuzným témam (grafika, dizajn, marketing, copywriting, programovanie…).

Nové príspevky vychádzajú každý pondelok a sú strednej dĺžky. Obsahujú však veľa nových informácií a preto očakávam, že takáto frekvencia začínajúcemu blogerovi stačí.

Viem o niekoľkých projektoch, ktoré si dali podobný cieľ pred niekoľkými rokmi. Odvtedy sa však začínajúcim používateľom natoľko vzdialili, že on s nimi dnes nedokáže udržať krok. Tieto portály na druhej strane pomaly začínajú zaostávať vo vlastnom vývoji a marketingu a venujú sa skôr profesionálom vo svojej oblasti.
Pre bežného používateľa sú tak nielen vysoko špecializované a nezrozumiteľné, ale aj nedohľadateľné.

Prečo práve rozhladna? V budúcnosti by som sa rád poROZHLIADOL po blogoch vytvorených i za mojej pomoci a písal o nich recenzie.

Aký je váš názor na rozhladnu? Máte záujem sa podeliť o svoje skúsenosti v hosťovskom príspevku? Kľudne ma kontaktujte .

Martin Mikláš,
zakladateľ projektu rozhladna.sk

Pridaj komentár