Rescuetime: Neprokrastinujte a pracujte!

Ak ste freelancer, či len pracujete na rôznych projektoch, určite poznáte termín prokrastinácia (chorobné odkladanie dôležitých úloh na neskôr). Obľúbená činnosť 21. storočia sa vďaka internetu môže stať vaším neželaným povolaním. Ak máte aj vy problém so sústredením na prácu a prokrastináciou a to do listy, pomodoro, či GTD metódy u vás nefungujú – vyskúšajte RescueTime, možno pomôže práve ten.

Tento program pomáha pri každodennom time managemente tak, že meria koľko času strávite pri rôznych činnostiach na počítači. Jednotlivé stránky, či činnosti v programoch sú zaradené do pozitívnych a negatívnych kategórií.

Ak napríklad denne strávite hodinku na Facebooku, RescueTime vám to pekne spočíta – znížením skóre. Priemerný užívateľ totiž podľa RescueTime dokáže byť produktívny na 0.38 (čo je naozaj málo) – u mňa skóre osciluje, ale väčšinou sa snažím tento priemer prekonať. RescueTime napríklad vďaka výborným štatistikám odhalil, že PacMan na úvodnej stránke Google.com pripravil spoločnosti o skoro 5 miliónov pracovných hodín – a takýchto zabijakov produktivity máme okolo seba denne stovky.

RescueTime je jedným z riešení – čo používate na zvyšovanie produktivity, či zlepšovanie motivácie sústrediť sa vy?

1 Comment

Rescuetime som používal, ale nakoniec odinštaloval. Osobne som skôr za spomínané GTD a Pomodoro. Veľmi dobre mi ale funguje jeden z návykov zo ZTD – napísať si na každý deň 3 kľúčové tasky, ktoré musím spraviť.

Pridaj komentár