Registrácia domény

Nájdenie spoľahlivého registrátora domén nie je tak ľahkou úlohou ako by sa zdalo. Ponuka je veľká. Je veľa spoločností, ktoré ponúkajú registrovanie domén či už na Slovensku, alebo v Česku.

Ak porovnám služby českej spoločnosti a americkej Godaddy, víťazí jednoznačne Godaddy. Nie, žeby som bol s českým registrátorom nespokojný, ale rýchlosť, ponuka služieb, ceny, možnosti nastavenia, všetko hovorí v prospech Godaddy.

Ako príklad môže poslúžiť forma platenia. Svoju prvú doménu som zaplatil poštovou zloženkou!!!, prevod trval také dva týždne, boli s tým problémy, druhá doména už bola zaplatená internet bankingom, za medzinárodný prevod si v banke vyúčtovali 200 Sk.

S Godaddy, bola suma okamžite zaplatená cez paypal a doména online v priebehu pár minút… Proste nebývalý komfort na ktorý si asi u nás ešte chvíľu počkáme.

Určite sa nedájú porovnávať najvačší registrátor domén na svete a malá firma niekde z Česka, ale ak máte záujem o špičkové služby za najlepšie ceny, odporúčam Godaddy.

Cenovo sú ponuky, pri .com doméne na rovnakej úrovni 9,2 dolára za kus. Ale u Godaddy sa cena môže znížiť použitím tzv. Godaddy promo kódov, vďaka ktorým sa výsledná cena môže znížiť až o desiatky percent. A vďaka svojej veľkosti Vám môže ponúknuť nadštandardné služby, ako pri kúpe hostingu dáva 25 dolárový kupón na Adwords zdarma, čí .info doménu za dva doláre. Radosť nakupovať.

Pridaj komentár