Proxy II.

O veciach okolo proxy som pred pár mesiacmi nemal absolútne žiadne informácie, vedel som že je ich strašne veľa, že je v tomto segmente veľká konkurencia, že má Google nejaký problém so zobrazovaním reklám, a pretože ľudia na proxy chodia pozerať aj na nevhodné stránky.
Aj napriek tomu som chcel skúsiť aké sú strasti a slasti vlastnej proxy a pri ponuke dvojdolárových domén s Godaddy nie je čo stratiť.

Pre monetizovanie svojho proxy-pokusu som si vybral Bidvertiser. Platí za každý klik, nevadí mu ani ostrejší obsah (keďže na obsah nereaguje), takže na vyskúšanie je skvelý.

Výsledky za týždeň

Žiadna sláva. Proxy.org dokázalo denne dodávať cca 250 návštevníkov, z vyhľadávačov to bolo biednejšie. Stratégia prilákania užívateľov na menej konkurenčné frázy je behom na dlhšie trate, takže hodnotiť umiestenie stránky vo vyhľadávačoch po týždni sa nedá. Aj napriek tomu pár prístupov z Google stránka dostala. A teraz k číslam.
Keď som na stránky nasadil Adsense, počet impresií sa dostal na cca 2500 denne, s počtami klikov blízko nuly. Bidvertiser sa prekvapivo držal statočnejšie, za týždeň zarobil 1,92 dolára.

Jednou z chýb, ktoré som urobil bolo spoliehanie sa na automatický zárobok. Nielen pri proxy nefunguje rovnica návštevnosť=zárobok. Reklamná slepota pri proxy zdá sa funguje dokonale, takže čo s ňou?

Používanie OpenAds na rotovanie reklám OpenAds je skvelá free aplikácia na správu reklamných kampaní, slúži nielen na rotovanie reklamných blokov, ale aj na ochranu Vášho adsense kódu pred zneužitím, či poskytuje skvelé štatistiky a to všetko v jednom.

Viac pozornosti reklamám
Aj keď užívatelia proxy asi neprišli na Vašu stránku kliknúť na reklamu a odísť, reklamná slepota spôsobí absolútnu ignoráciu reklám. Aj keby užívateľa zaujali, nevšimnú si ich. Preto existujú rôzne formy ako upriamiť pozornosť na reklamné bloky, bez porušovania pravidiel Adsense o pridávaní obrázkov vedľa reklamných blokov Adsense.
Uvidíme či tieto zmeny pomôžu, alebo je môj experiment odsúdený k neúspechu.

Pridaj komentár