Prichádza B-B-Bing

bing-580
Microsoftu ide v poslednej dobe karta. Windows 7 je veľmi dobrým systémom, ktorý v plnej spokojnosti využívam už od verzie Beta a zmeny prichádzajú aj na poli internetu.

Tu dlho kraľoval Google a značky z Redmondu, či už msn.com, alebo live.com, nevedeli túto hegemóniu preraziť. Preto 28. mája po dlhom čakaní, Microsoft odhalil svoj pokus prekonať tradičný model vyhľadávania niečím novým – vyhľadávačom marketingovo nazvaným decision engine. Vyhľadávač s novou identitou má pomôcť surferom pri hľadaní a rozhodovaní.

Bing zvolil inú stratégiu ako Google – čo vidieť už na úvodnej stránke, Bing sa snaží užívateľom čo najviac pomáhať pri hľadaní.
Hľadáte nejaký všeobecný výraz, napríklad Bratislava?
Google ponúkne mapu a podobné výrazy – bratislava nightlife, bratislava castle, či bratislava travel.
Bing ide ďalej a snaží sa vás navigovať k tomu správnemu, detailnejšiemu výsledku – Bratislava Girls, Bratislava Hostel, pričom ponúkne ďalšie možnosti – mapu, počasie, nočný život aj informácie o letisku.

Výsledky hľadaní na Bingu a Google sú si občas veľmi podobné, inokedy je Bing úplne mimo. Čo ma však dostalo je Bing travel.

Bing travel je niečo váš osobný radca pri nákupe letenky, či ubytovania. Vďaka nákupu technológie Farecast, vám Bing s presnosťou 74.5% poradí či i letenku zakúpiť hneď a či čakať na lepšiu cenu.

A ono to funguje. A funguje veľmi dobre. Bing Travel, rýchlo nájde najlepšie letenky, pričom nemusíte navštevovať špecializované servery, Bing letenku vyhľadá rýchlejšie a presnejšie a dá vám vedieť či sa naozaj oplatí. Dobrá práca Microsoft.

4 Comments

uff… nemám rád keď je to až moc nedôveryhodne písané (na objednávku?). Inak Bing som testoval a použiteľný je možno niekde v USA, kde majú dostatok indexovaných webov. V strednej eu je to zatiaľ obrovská bieda a okrem toho, že je to predvolený search engine v nových IE tak neviem akým spôsobom to tu môžu začať ľudia používať. Možno MS niečo vymyslí (resp. Ad a PR agentúry)… určite však musia najskôr pracovať na zlepšovaní.

V každom prípade súhlasím s tým, že Win 7 sa podaril a aj ja ho používam + odporúčam.

a aby som nezabudol: všetko najlepšie a nech sa darí či už na blogu alebo v práci! 🙂

Marko, clanok sa nevenuje vysledkom vyhladavania – tam ma bin pred sebou dlhu cestu, chcel som len upozornit na skvelu sluzbu bing travel, ktora ma naozaj nadchla, bez nejakych postrannych umyslov… Dik za prianie 🙂

Ahojte, som teraz amerike kde nam ukazovali viacere novinky a smer vyvoja nasich online sluzieb. Pre nas je dolezite, aby nasi zakaznici zostali kriticki, ale takisto aby skusali nove sluzby a sami rozhodli, co je pre nich najlepsie. To sa tyka aj vyhladavania na internete, kde prinesieme dalsie zaujimave sluzby, ktore budu postupne riesit sucasne problemy ako napr. prilis dlhy cas straveny vyhladavanim konkretnej veci alebo vacsia nutnost logickeho uvazovania od pouzivatela internetu (nie kazdy na webe je IT pro s 5+ rocnymi skusenostami).
Podciarknute, spocitane: konkurencia je to najlepsie pre zakaznikov, ergo pre vas, pretoze nuti firmy byt lepsim a prinasat novinky rychlejsie. Microsoft ma uvedenim Bingu a chystanymi novinkami silnu sancu vydobit si vyraznu poziciu. Budte teda kriticki, ale neprestavajte skusat nove veci a ak sa vam to bude pacit, povedzte vasim znamym. Ak nie, povedzte to nam/mne, vasa spatna vazba je kriticka na dalsie vylepsovanie produktov.

Pridaj komentár