Predávanie odkazov vám zníži Pagerank

Podľa posledných informácií už dlho očakávaný update Pageranku prebieha. Žiaľ prejavuje sa tým, že na stránkach ktoré predávali/predávajú odkazy napríklad cez Text Link Ads klesol Pagerank. Postih má zatiaľ len podobu zníženia Pageranku, ktorý sa ukazuje na Google toolbar, teda nevieme, či bude nasledovať aj prepad vo výsledkoch vyhľadávania.

A po príklad nemusíme chodiť ďaleko, web panprstenov.com, na ktorom už pár mesiacov úspešne predávam odkazy (momentálne 4 kusy), mal doteraz pridelený GTPR 5, v tomto týždni však zobrazovaný pagerank klesol na 4.

Na výsledkoch vyhľadávania sa tento prepad zatiaľ neprejavil, ale čo nie je môže byť. Tak čo vymeníte istý príjem z Text Link Ads za Pagerank? V mojom prípade tých cca 1500 dolárov za predané odkazy rád vymením za PR4. Ale ak to takto bude ďalej pokračovať, predávané odkazy budú klesať na cene a tým aj zárobky cez TLA. Najlepším spôsobom zárobku na blogu sa teda pomaly stáva priama reklama, či už priamy predaj odkazov, či bannerov. A aby váš blog inzerenti našli, pridajte ho do populari.us.

Viac informácií nájdete na searchengineland.com

7 Comments

Koľko faktorov ovplyvňuje hodnotu túlbárového pageranku? Koľko webov, teda lepšie URL, je treba zaradiť do štatistického skúmania, aby si mohol potvrdiť svoj dojem?

Tisíckrát to, čo píšeš môže byť pravda, ale kde nie sú tvrdé dáta a informácie nemá cenu čítať dojmy.

Embuck… full PageRank update ešte neprebieha! Iba je selektívne znižovaný toolbar PageRank na stránkach, ktoré predávajú odkazy.

Piki… Koľko faktorov? Toolbar PageRank je ovplyvnený jediným faktorom, a to Google-om. Do tej zelenej nudličky si Google narve takú hodnotu, akú chce. Takže kľudne zníži stránke toolbar PageRank, pričom reálny PageRank zostáva. Výsledný efekt je potom zníženie ceny predávaných odkazov, pri zanechaní relevantnosti výsledkov vyhľadávania.

Embuck pri písaní článku vychádzal z toho, čo sa aktuálne píše vo fórach a naviac to má podložené vlastnou skúsenosťou. Takže asi bude mať tisíckrát PRAVDU!!!

nemyslím že takýmto spôsobom google dosiahne čo chce… cena linkov zrejme pojde dole a asi aj TrustRank… inak veľký zmysel nevidím v takomto umelom znížení kedže nemá zreteľný vplyv na výsledky vahľadávania… aj keď google už nie je len o vyhľadávaní 🙂

Pridaj komentár