Poznáte Squidoo?

Squidoo je komunitná sieť, ktorá umožňuje ľudom podeliť sa o skúsenosti a pritom na tom zarobiť.

Squidoo je komunitná sieť, ktorá umožňuje ľudom podeliť sa o skúsenosti a pritom na tom zarobiť.

V čom to spočíva? Squidoo Vám umožní vytvoriť jednoduchú stránku, nazvanú lens – objektív, ktorej úlohou je zamerať pozornosť užívateľa na propagovaný produkt.

Vyberiete tému svojho miniblogu, zadáte adresu a ihneď môžete pridať nejaký obsah. Na výber je veľké množstvo modulov, či už videá z Youtube, fotky z Flickr či samotný reklamný text, ktorý napíšte.
Squidoo potom pridá zopár blokov Adsense reklamy a čo je na tom najlepšie?

Squidoo sa dokáže na menej konkurenčné výrazy umiestniť vo výsledkoch Google celkom vysoko, vďaka vysokej autorite, ktorú samotné Squidoo má. Pre užívateľa to znamená, že s malou námahou môže zarobiť viac a rýchlejšie ako s novou stránkou bez autority.

Práve na túto vlastnosť Squida upozornil Tim Schroeder majiteľ jedného z najväčších diskusných fór Webmaster-Talk na svojom novom blogu eMonetized.com.

Podľa jeho prípadovej štúdie sa na menej frekventované kľúčové slová dá vďaka autorite Squida vybudovať slušne zarábajúca stránka.

Ako príklady uvádza Squidoo lens, ktoré sa umiestňujú vo výsledkoch Google na dobrých viditeľných miestach.

“Silicone Kitchenware” – 3. pozícia
“Building Website Traffic” – 6.pozícia
“laptop bag” – 1.pozícia
“Intelligence jobs” – 8.pozícia
“Make Money Online” – 5.pozícia

Podľa jeho tipov si treba vyberať tzv. longtail kľúčové slová, teda menej frekventované, ale aj menej konkurenčné slová s ktorými sa dá uspieť. Skúsite uspieť so Squidoom?

1 Comment

Pridaj komentár