Pilierové články

Pilierové články sú pevným základom každého blogu. Sú to reprezentatívne kúsky toho najlepšieho, čo autor dokáže napísať, nestarnúce a nadčasové články, ktoré vďaka skvelému štýlu písania a autorite dokážu pritiahnuť dostatočnú pozornosť čitateľov.

Pilierové články nie sú každodennou záležitosťou. Ich napísanie si vyžaduje dlhšiu prípravu, či už materiálu, zdrojov, či použitých obrázkov. Ponúkajú však unikátny a nadčasový obsah, na ktorí radi ostatní blogeri odkážu.

Z tejto definície je jasné, prečo je výhodné vložiť svoj čas a snahu do napísania pilierového článku. Oproti každodenným príspevkom majú niekoľkonásobne väčšiu hodnotu, pretože nielen pritiahnu pozornosť, ale ak sú dobre napísané zvyšujú návštevnosť aj ostatným článkom na blogu.

Príkladom môže byť prepísanie viacerých článkov na jednu tému do jedného pilierového článku, ktorý bude pre viac informácií odkazovať na staršie články. Takto napísaný pilierový článok odstraňuje nevýhodu blogu, ktorou je rýchle pochovanie dobrého obsahu pod nánosom nových článkov. Občas si teda dajte tú námahu, nájdite si čas a tému, ktorá pasuje k Vášmu blogu a napíšte pilierový článok, na ktorý budete hrdí.
Pretože obsah je to najdôležitejšie na internete.

Píšte pilierové články, pretože…

  • Sú nadčasové, vždy sa na ne dá odkázať, z dlhodobého hľadiska sú teda väčším prínosom pre blog
  • Pilierové články šírkou záberu oslovia väčšiu časť čitateľov, preto majú aj väčšiu šancu preraziť v odkazových službách typu vybrali.sme.sk
  • Získate vďaka nim autoritu v danej oblasti. Keďže si vyžadujú náročnejšiu prípravu, vďaka štúdiu materiálu na napísanie pilierového článku získate prehľad, ktorý zúročíte v dalších článkoch.

3 Comments

Súhlasím, najmä s tretím bodom (konkrétne tá druhá veta). S tým odkazovaním máš tiež pravdu, problém je, že táto blogsféra (rozumej napr. weblogy.sk) je dosť malá a odkazovanie na články iných blogov je zriedkavé a takmer zamerané iba na zahraničné články.

Čo sa týka pochovania kvalitného materiálu nánosom blogu, ja to riešim nasledovne: Ak nájdem obsahovo mimoriadny blog, vytvorím si jeho off-line kópiu, vyhradím si čas a pohodlne usadený, ničím nerušený si ho celý prečítam (pri dobrom nápoji), aby mi nič neušlo.

Pridaj komentár