Pikošky 2.0


Vždy som obdivoval príbeh blogu pikošky.sk – jeden človek (pár ľudí?) s talentom na písanie krátkych a úderných správičiek, so vzťahom pre bulvár a bez potreby nabaliť sa na tom vytvorilo na naše pomery pomerne úspešný projekt.

Ceckyyy sa stali fenoménom, ktorý žiaľ minulý rok znenazdajky prestal fungovať. A aj keď autorstvo pikošiek prebrala Kinema.sk – na pikošky stále chodia tisíce ľudí denne. Pritom potenciál bulvárnych blogov je naozaj obrovský. Kto by si neprečítal o šialených kostýmoch Lady Gaga, o ďalšom nervovom zrútení Britney Spears, či nepozrel pár fotiek Adriany Lima?

Jasné sú ľudia, ktorí bulvár zo zásady neriešia, no ja k nim nepatrím – preto vám predstavujem môj nový projekt – bulvárny magazín fwfw.sk, s podtitulom To by ste preposlali aj vy.

Pridaná hodnota je v tomto prípade veľmi dôležitá – podobne ako pri iných mojich projektoch aj fwfw.sk je postavené na WordPresse. Hlavný dôraz kladieme nielen na aktuálnosť článkov a ich FW (forward faktor), dôležitá je pre nás aj prezentačná vrstva. Aj preto už dnes na fwfw.sk nájdete skoro stovku článkov (oficiálne sme začali 1.11), či vyše 300 obrázkov v interaktívnych galériách. A množstvo ďalších funkcionalít, ktoré ešte čakajú na svoj čas.

Samozrejme to je len začiatok. Sledujte fwfw.sk na facebooku, či prostredníctvom RSS. A radi si vypočujeme váš názor v komentároch.

2 Comments

Čo som si všimol:
– chcelo by to všade slovenčinu (formát dátumu, FB like, stránkovanie, All rights reserved)
– kategória štýl ako /wtf? Prečo?
– na http://fwfw.sk/filmy sa ti nezobrazuje nejaký obrázok
– link na rss na titulke má title “najlepsie atrakcie new yorku”
– v zdrojáku je lepšie meta http-equiv uvázať na začiatku head
– zlé usporiadanie obsahu, vypni si štýly a popracuj na detailoch
– podopĺňaj title pre odkazy a obrázky

Ja by som zas odporučil trošku upraviť stránku “O nás”, dať tam viac informácií, kontakt (síce je v hlavičke, ale aj sem by sa zišiel), informácie o vzniku a pod.

Ale inak projekt spúšťaš vo veľkom, 100 článkov za pár dní, tlieskam 🙂

Pridaj komentár