Parkovanie domén

Aj vy keď hľadáte určitú vec na internete, napríklad práčky inštinktívne zadáte ako adresu pracky.sk?

Pravdepodobne nie ak čítate tieto stránky, ale medzi užívateľmi internetu je ich stále dostatok a práve tento internetový fenomén sa snažia monetizovať stránky Namedrive. Tento typ surfovania sa nazýva Type-in traffic, vy zadáte priamo adresu ktorú chcete vidieť.

Lenže na tej adrese sa nenachádza nič iné iba reklamy a čo urobí užívateľ aby sa dostal z takejto stránky? Klikne na reklamu.

Takáto forma speňaženia domén je veľmi populárnym spôsobom ako bez akejkoľvek námahy zarábať na aktívnom doménovom portfóliu.

O výnosnosti takéhoto biznisu svedčí množstvo takto registrovaných domén napr. cola.com, či hádam najznámejšia doména sex.com.

Akú doménu kúpiť?

Existujú dva typy domén, ktoré sa hodia na parkovanie. Tie, ktoré expirovali, tj. nebolo za ne zaplatené a pritom na nich existovali stránky a potom domény, ktoré využívajú podobnosť mena so známou doménou (príkladom môže byť yoynam.sk).

K metódam zisťovania výnosnosti domény patrí domain tasting, doslova ochutnávanie domény. Registrátori totiž dovoľujú paťdňové obdobie skúšania domény, až do tohto termínu je treba za doménu riadne zaplatiť.

Táto kontroverzná praktika výrazným spôsobom navyšuje počet registrácií domén, keď v apríli 2006 bolo zakúpených 2 milióny z 35 milónov domén, ktoré boli zaregistrované.

Skúškové obdobie teda dáva priestor pre “testovaciu prevádzku” parkovania domén a za tých pár dní sa ukáže výnosnosť celej kúpy.

Často stačí jedna návšteva denne a kúpa domény sa vyplatí, pretože cena jednej .com domény stojí u niektorých registrátorov domén len niečo cez 9 dolárov (Godaddy).

Domény vhodné na parkovanie hľadajte cez http://www.drophunt.com či http://www.mydomaintracker.net/

2 Comments

Je ro sice uz rok co bol clanok publikovany ale ja som ho nasiel az teraz.
Pekne napisany vacsina veci je stale aj aktualna, co sa zmenilo je prave domain tasting ktory bude zrejme coskoro uz minulostou.

Pridaj komentár