Parkovanie domén II

Parkovanie domén je pri niektorých doménach, celkom výhodnou cestou ako bezpracne speňažiť návštevnosť. Vhodným postupom môže byť parkovanie prvým krokom k rozvinutiu stránky a tým pádom aj k zvýšeniu príjmov z nej.

Existuje viacero poskytovateľov “parkovacích služieb”, ktorých kvalita poskytovaných služieb, miera provízie, či jednoduchosť ovládania sa podstatne líšia.

Prehľad parkovacích služieb pre domény

Sedo – Sedo je vo svete parkovania zvláštny úkaz, oproti ostatným službám Sedo vykazuje najmenej zhliadnutí stránok a najmenšie zárobky. Klik za 0.1 dolára, na doménach, ktoré Namedrive ohodnotil na 0.77 je trochu rozdiel. Takže Sedo odporúčam len v poslednom rade.

Namedrive je skvelou službou pre mieru nastavenia, veľké množstvo rôznych šablón (ktoré však veľmi ale veľmi pripomínajú rôzne podvodné Made For Adsense stránky) a podrobné štatistiky. Práve štatistiky sú silnou zbraňou Namedrive, keďže ponúkajú napríklad štatistiku hľadania výrazov na Vašich stránkach, či pomer trafficu z určitých krajín.
Zároveň ponúka affiliate systém, vďaka ktorému môžete zarobiť ešte ďalší dolár vďaka verbovaniu ďalších webmasterov k službám Namedrive (konkrétne 7 percent z ich zárobkov).

Bodis.comBodis.com – najnovšia hviezda medzi parkovacími službami ponúka 100percentný podiel zo zisku pre užívateľa (čo je oproti štandardným 50 percentám skvelá správa), veľa možností na upravenie šablóny, upload vlastných obrázkov a celkovo ponúka iný, menej komplikovaný prístup pre parkovanie.
Stačí len pridať doménu, nastaviť keyword pre zobrazovanie reklám, prepísať DNS server na bodis a reklamy sa začnú ihneď zobrazovať. Zatiaľ nemôžem porovnať zárobky na to je príliš skoro, ale svojim prístupom k užívateľovi, jednoduchosťou rozrhrania a prívetivosťou šablón si ma Bodis ihneď získal.


Ukážka landing page Bodis.com

5 Comments

Zatiaľ je na finálne rozhodnutie asi priskoro, ale hodil som tam všetky svoje parkovacie domény tak uvidím. Ale zatiaľ sa mi javí ako skvelá služba…

Ak sa nemylim tak Bodis.com bol spusteny len nejak pred 2 dnami, vsak? A je to tusim od autorov SitePoint.com. Zaujimave, chcelo by to uz len napad na nejaku domenu s “type in trafficom”. (co je uz dnes na .com myslim, ze dost tazke zohnat)

Ja odporucam parked.com popripade imonetize.com, clicktrough aj CPC su vyssie ako pri sedo a ovela vyssie ako pri namedrive. (sedo je zas lepsie ak chcete domenu predat). Parked ma navyse tu vyhodu ze platia net15 2x do mesiaca.

Pri bodise je na povazenie ako to bude fungovat dalej, niektore moje domeny mali zvlastne clicktroughrate (na jednej domene 100 navstev 0 klikov, na dalsej domene 8 navstev 30 klikov). Cakam ci to vobec zaplatia, dal som tam par slabych domen ktore robili kazda par desiatok centov mesacne a zrazu mi spravili za par dni 35$… ale to bolo koncom jula, odvtedy su na rovnakom vykone ako ked som ich mal inde.

Ja parkujem u ND a som spokojnejsi ako som bol u SEDO.com, o bodis sme nieco uz diskustovali ale neviem o nikom kto by tam parkoval a mal skusenosti. Kazdopadne ND je specializovany na euosky trafic takze u mna jasna volba

Pridaj komentár