Objednávky z Číny pred vianočnou sezónou

Sezóna od septembra do konca januára býva v eshopoch hektická – počet objednávok sa znásobuje a dodacie lehoty predlžujú.

Ak teda chcete objednať dostatok tovaru na vianočnú sezónu, je fajn poobzerať sa po rýchlejšej doprave – doba naskladnenia tovaru z Číny je často lotéria.

Doručenie balíkov z Číny

Zásielky s China Post sa podľa našich skúseností v Číne skladujú, kým sa nenaplní lietadlo. Ak si teda objednáte tri balíky od jedného dodávateľa napríklad z Chongqing v priebehu jedného týždňa, je veľká šanca že vám prídu v ten istý deň. Priemerná doba, za ktorú zásielky s China Post prídu na Slovensko je cca 20-30 dní. S tým treba počítať. Singapore Post/Hong Kong Post sú na tom o čosi lepšie. Priemer pri našich zásielkách je tak 14 dní, no nie každý obchodník z Číny má možnosť poslať tovar takto.

Zasielanie s DHL je naproti tomu drahšie, no tovar máte na Slovensku do týždňa. Keď sa nenaskytnú neočakávané udalosti ako napríklad koncom septembra v hongkongskej pobočke úplne zastavili posielanie zásielok, kvôli falšovaným peniazom v zásielkach. Niekomu sa tak balíky zastavili na týždne a každý jeden musel byť skontrolovaný colným úradom. Pritom cez Hong Kong idú skoro všetky DHL zásielky z Číny.

Aké máte skúsenosti s posielaním z Číny vy?

Pridaj komentár