Nové Google Analytics

Google Analytics je silný nástroj na meranie návštevnosti a úspešnosti Vášich stránok. Google v marci 2005 odkúpil firmu Urchin, ktorá ponúkala rovnomenný nástroj na meranie návštevnosti, konverzií a množstva ďalších vecí na webe.

Po odkúpení sa služba stala neplatenou a bola premenovaná na Google Analytics. Google tak do svojho portfólia získal moc nad webovými štatistikami veľkého percenta stránok, pretože Analytics v ponuke štatistických stránok jasne vedie.

Doteraz boli Analytics na prvý pohľad komplikovaný sytém plný čísel, grafov, percent. Od deviateho mája bola sprístupnená nová prehľadnejšia Beta verziam ktorá je absolútne skvelá. Google Analytics

Prehľadnejšie, zrozumiteľnejšie a prívetivejšie, to sú základné charakteristiky nových Analytics. Osobne som už predchádzajúcu verziu považoval za skvelú a v neporovnaťelne lepšiu ako iné služby (Toplist či Navrcholu). Tie sú skôr určené pre tých, ktorí si na stránky potrebujú dať badge o návštevnosti, pre ostatných, ktorých zaujíma, ktoré články sú najväčšími ťahákmi a o čom sa oplatí písať je tu Google Analytics, v novom vylepšenom kabátiku.

Pridaj komentár