Najnenávidenejší bloger

Viete kto je Casey Serin? Pravdepodobne najnenávidenejší bloger USA.
Chlapík, ktorý si svojím neuváženým správaním vyslúžil článok vo Wikipedii, ale aj neuveriteľne naivný a riskujúci človek.

Casey sa narodil v Taškente, v Uzbekistane. Keď mal dvanásť dostal sa do USA a snažil sa splniť svoj americký sen o finančnej nezávislosti v stále rastúcom realitnom biznise.

Casey sa snažil nasadnúť na vlnu rýchleho rastu realitného biznisu, ktorý zažíval boom práve v rokoch 2001 až 2005. Nízke ceny pôžičiek podnietili mániu v realitnom biznise, keď napríklad v štáte Kalifornia si licenciu realitného makléra získalo až pol milióna ľudí.

realitná bublina

Caseyho biznis

Medzi tých, čo sa snažili v realitách zarobiť na celý život sa ocitol aj Casey. V priebehu jedného roka spolu s manželkou kúpili v rôznych amerických štátoch osem nehnuteľností, vďaka štátnym pôžičkám ktoré umožňujú kúpenie nehnuteľnosti aj bez hotovosti.

Práve rýchla kúpa v priebehu niekoľkých mesiacov a rozloženie portfólia na viacero štátov mu umožnilo brať ďalšie a ďalšie pôžičky a hypotéky. Takže podľa Caseyho slov

Banky nemohli vypátrať celkové moje zadĺženie, takže nevedeli o vzrastajúcom zadĺžení.

O pár mesiacov sa Casey ocitol v nezávideniahodnej situácii, s celkovým dlhom odhadujúcim sa na 2,2 milióna dolárov a majetkom v mínuse cca. 600 000 dolárov.

Blogovanie a mediálna pozornosť

V septembri 2006 začal o svojich neúspechoch písať blog, jeho prvotným plánom bolo poučiť ostatných o prípadných chybách, no čoskoro sa jeho blog stal vítanou formou príjmu.
Jeho blog IamFacingForeclosure.com
a hlavne jeho príbeh si vyslúžil pozornosť rôznych periodík medziinými aj USA Today, či Economist či v článkoch na CNET.com a MSN.com, kde bol pasovaný za najnenávidenejšieho blogera Ameriky.

Casey svoj blog využíva ako zaobalený spôsob žobrania, situáciu, ktorú si neuvážene spôsobil sám, teraz majú riešiť iní. Aj preto si viacerí čitatelia jeho blogu nedávajú servítku pred ústa a Caseyho posielajú do väzenia.

Cayseho prípad vyvolal viaceré pochybnosti, či to je naozaj pravda, že niekto môže byť natoľko nezodpovedný a riskujúci, ale záznamy hovoria jasne o kúpe ôsmich nehnuteľností.
V poslednej dobe nad Caysem visí hrozba bankrotu a dokonca aj rozvodu, keď sa mu jeho žena vyhráža rozvodom ak si nenájde poriadnu prácu.

1 Comment

Pridaj komentár