Matt Inman: Kráľ linkbaitu

Matta Inmana možno nepoznáte podľa mena, či tváre, ale na jeho prácu ste určite narazili.

matt-inman

Matta Inmana možno nepoznáte podľa mena, či tváre, ale na jeho prácu ste určite narazili. Matt je jeden z top 100 užívateľov Diggu, majster vytvárania virálneho obsahu, dizajnér, grafik, programátor a hlavne skvelý internetový marketér.

Jedno z jeho najväčších víťazstiev na poli internetu bolo vytvorenie zoznamky Mingle2. Práca na tomto projekte mu od konceptu po spustenie trvala len 66,5 hodiny. To by bolo samo osebe zaujímavé, ale pre nás je zaujímavejšie čo nasledovalo potom.

Matt sa totiž pri propagácii spoľahol výlučne na Word of Mouth – prirodzené šírenie medzi ľudmi. Pre Mingle2 tak vytvoril množstvo príťažlivého obsahu – zábavných testov.

Tak ako na Facebooku, si výsledky testov ľudia nenechávali pre seba, ale publikovali na svojich stránkach (ako ja s výsledkom testu o závislosti na blogovaní) a úspech na seba nenechal dlho čakať.

Po sto dňoch fungovania bola týždenná návštevnosť 125,000 ľudí, na stránke sa za ten čas ukázalo už pol milióna návštevníkov a v Google bol Mingle #3 na výraz free online dating.

Odvtedy bol projekt kúpený spoločnosťou prevádzkujúcou zoznamku JustSayHi, ktorá po čase prebrala samotné meno Mingle2. Teraz patrí medzi najväčšie online zoznamky na svete, s vyše miliónom užívateľov a vyše 40 miliónmi pageviews mesačne. A to všetko aj vďaka virálnym testom.

Matt má na svedomí desiatky virálnych kampaní – niektoré videné vyše 6 miliónov krát – napríklad či vás plánuje zavraždiť vlastná mačka, prečo by ste mali randiť s jednorožcom, či aký veľký geek vlastne ste. Všetko s jednoduchým nápadom, skvelým spracovaním a úžasnými výsledkami.

Ak preto ešte stále veríte, že bez peňazí sa marketing robiť nedá – pozrite sa na prácu Matta Inmana, ktorý sa vďaka jednoduchým a lacným nápadom stal kráľom online marketingu. Ideálne na premýšľanie v čase krízy a znížených rozpočtov…

Pridaj komentár