Ľudskou rečou o podnikaní

ludskou-recou
Slovenské podnikateľské zákony nehovoria ľudskou rečou. Podnikateľ, ktorý potrebuje vyriešiť či naštudovať určitú situáciu zo života firmy, stojí často pred spleťou paragrafov, napísaných vysoko odborným a zamotaným jazykom.

Aj preto sa Peter Furmaník rozhodol blogovať a tak pomáhať napríklad začínajúcim podnikateľom v spleti paragrafov a zákonov na projekte, ktorý by som vám chcel predstaviť v blogovom inkubátore – ludskourecou.sk.

Mnohokrát odkazujú na další paragraf a ten sa nachádza buď na samotnom konci daného zákona, alebo kdesi úplne inde. A ak si čitateľ aký-taký prehľad vytvorí, čerstvučká novela, skrytá dokonca kdesi v inom zákone, mu ho dokáže spochybniť, či úplne zniesť zo sveta. Neprehľadnosť a nestabilita však postihuje aj profesionálov – ak nie ste odborníkom s licenciou, či dokonca daňovým metodikom z ministerstva, správnym výkladom si môžete byť istý málokedy.

S cieľom pomôct sebe, svojím klientom a mnohým dalším som začiatkom roka 2012 začal písať blog LudskouRecou.sk. Píšem o daniach, účtovníctve a podnikových financiách – teda oblastiach, ktorým sa profesionálne venujem. Každú situáciu, ktorú som vyriešil, mám na ňu názor, alebo len vedie k vecnej úvahe, som si v podstate v minulosti písal tak či tak. Písanie je skvelý nástroj na triedenie myšlienok a štúdium, blog je nástroj, ako pomôcť aj iným a zatiahnuť ich do diskusie a ideálne na čosi spoločne aj prísť. A to sa občas darí.

Pridaj komentár