Linkbee: Zarábajte na skrátených odkazoch

Určite každý poznáte množstvo služieb na skracovanie url adries. So vzrastajúcou popularitou stručných mikroblogov, keď je každý znak vzácny, sa začali stránky ako tinyurl.com množiť.

A nebol by to internet ak by nezačali pribúdať aj klony, ktoré k pôvodnej jednoduchej funkcionalite pridávajú napríklad štatistiky (DwarfURL.com), či možnosť zarábania na týchto skrátených odkazoch tak ako na stránke linkbee.com.

Ako skrátiť odkaz a zarobiť na tom

skracovanie url adries
Máte úspešnú stránku a chcete z nej vyťažiť maximum? Vtedy sa oplatí porozhliadnuť po viacerých formách speňaženia, tak aby ste sa nespoliehali len na jednu formu príjmu.

Speňaženie skrátených odkazov určite nemá zmysel pri linkovaní prostredníctvom twitteru, kde môžete jedine stratiť. Linkbee totiž platí len 0,5 dolára za tisíc vzhliadnutí reklamného odkazu (v Kanade 2 doláre, pre traffic v USA 1,5) – služba sa tak stáva zaujímavejšou až pri diskusných fórach, úspešných stránkach či pri linkovaní zaujímavého obsahu.

Ak by ste napriklad pridali takýto odkaz na vybrali.sme.sk a dostal by sa na titulnú stránku – tých cca 5000 užívateľov, ktorých vám social bookmarkingová služba prinesie, vám zarobí 2,5 dolára.

Samozrejme, ako pri každom type reklamy aj tu sa treba zamyslieť, či tých 0,5 dolára za 1000 videní stojí za to. Odpoveď nech si doplní každý sám…

3 Comments

Pridaj komentár