Link love #6

V dnešnom dieli seriálu Link love, teda skvelých odkazov, ktoré je niekedy dobré mať poruke si predstavíme zopár užitočných nástrojov, ktoré pomôžu napríklad pri hľadaní domén, spätných odkazov, či konkurenčných Adwords inzerátov.

Adwords preview tool slúži práve na kontrolu zobrazovania Adwords inzerátov vo vyhľadávaní Google. Už nikdy viac prepisovanie parametrov v url, na vzhliadnutie reklám, ktoré sa zobrazujú v špecifickom jazyku, či pri geo targetingu teraz postačí jediná pomôcka.

Stačí si vybrať požadovaný jazyk výsledkov, vyhľadávané kľúčové slovo a reklamné bloky, ktoré vyhovujú Vašim požiadavkám vidíte hneď. Adwords preview tool sa dá použiť aj na zisťovanie prirodzených výsledkov vyhľadávania Google, bez ovplyvnenia histórie Vášho hľadania, či Vašej ip adresy.

Máte prehľad o spätných odkazoch na Vašu stránku? Nie? Tak potom dávam do pozornosti BacklinkWatch, veľmi užitočnú pomôcku na stráženie spätných odkazov
Služba ukazuje nielen počet prichádzajúcich odkazov na konkrétnu stránku, ale aj ich pagerank, počet odchádzajúcich odkazov z danej stránky a prípadne aj nofollow parameter (pri komentároch hneď vidiíte, kde sa oplatí komentovať)

Hľadáte správne meno domény? Keďže vybranie doménového mena býva často neľahkou úlohou a domén všeobecne nikdy nie je dosť, je tu skvelá pomôcka na hľadanie skrytých pokladov. Domain hunter rád pri hľadaní tej správnej domény pomôže. Stačí vybrať koncovku (ponuku tvoria com, .net, .org, ale aj iné exotickejšie) a domain hunter skĺbi vhodné doménové mená s najhľadanejšími frázami na dané kľúčové slovo zo služby overture. Skvelá pomôcka a ešte lepšie výsledky.

A dva z najzvučnejších blogov o zarábaní na internete zmenili dizajn stránok. Porovnajte skvelý nový Problogger design a na môj vkus príliš lacný a preplácaný design johnchow.com. Ktorý sa páči viac?

2 Comments

Pridaj komentár