Krull

Krull je heroická fantasy o boji dobra a zla z roku 1983 od režiséra Rona Silvermana. V hlavnej úlohe statočného princa Colwyna sa nám predstavil Ken Marshall a jeho partnerku Lyssu stvárnila Lysette Anthony.

Krásne naivný príbeh o dobyvateľoch zlých Slayeroch a bezbrannej planéte Krull, kde práve svoje štastie našli Colwyn a Lyssa. Slayers pri svadobnom obrade unesú Lyssu, ktorej osud určil vládu nad galaxiou.

Colwyn sa s pomocou dobrého “čarodejníka” Ynyra, vydáva na výpravu za Čiernou pevnosťou, ktorá je útočiskom Slayerov a Beasta, ich vodcu. Vďaka Ynyrovi získa prastarú zbraň, Glaive, s ktorou je možné Beasta poraziť.

Určite najväčšmi k atmosfére filmu prispieva hrdinská hudba vtedy ešte mladého a neznámeho Jamesa Hornera. Jeho monumentálne témy, napríklad predvedenie témy Slayerov v 9 minútovej skladbe The Slayers Attack je skvelým príspevkom k celkovej atmosfére filmu. Alebo nádherne romantická Colwyn and Lyssa theme, ale určite najznámejšou témou je téma Colwyna najmä vo fenomenálnom použití v Ride of Firemares.

Nečudo, že po nahrávaní filmovej hudby so skvelým Londýnskym symfonickým orchestrom, mu toto teleso vzdalo hold standing ovations, čo sa podarilo máloktorému skladateľovi.

A určite zaslúžene, hudba ku Krullovi je považovaná za to najlepšie čo James napísal.

[audio:06 – Ride Of The Firemares.mp3]

Pridaj komentár