Kontakt

[contact-form-7 id=”1755″ title=”Kontaktný formulár 1″]

embuck(a)gmail.com

5 Comments

Interested in reviewing my blog?

Hi,

First, I apologize if you deem this as spam, I do not mean it as such. However, I noticed that you took my friend John Chow up on his offer to review his blog (JohnChow.com) for return of a backlink.

I wanted to let you know that I recently had to copy his idea (don’t worry, I gave ample credit to him and he knows about it) and I, too, am offering the same deal: I’ll link back to anyone who reviews my site, in an upcoming post. The review should be at least 200 words and can be positive, negative, or somewhere inbetween. You’ll get the benefit of a backlink from my blog which is ranked 10,938 in Technorati, is PR5, and gets 900-1000 unique visitors per day.

My name is Tyler Cruz and I’m a web entrepeneur and my blog is located at TylerCruz.com, and is actually linked from John’s blog as well. In fact, I live just a ferry ride away from him.

Anyhow, if you’re interested in taking me up on my offer, e-mail me at tylercruz@gmail.com with your blog’s URL when you’re done.

Thanks for your time!

Tyler Cruz
TylerCruz.com

[…] Nová rubrika na blogu embuck.com – Blogový inkubátor sporadicky prinesie to najlepšie čo slovenský internet v blogosfére vyprodukoval. Máte tip na nový blog, ktorý vznikol nedávno a je zaujímavým pošlite mi email na embuck(a)gmail.com alebo použite kontaktný formulár. […]

[…] Čo teda na blogu freelancing.sk nájdete? Články tématicky podobné blogu http://freelanceswitch.com/ ale v slovenčine. Nejde iba o blog – ale aj o vytvorenie komunity – aby sme sa v diskusiách pod článkami, či vo fóre stretávali a riešili problémy, odovzdávali si rady a skúsenosti, spoznávali sa a vzájomne inšpirovali a tak nepomohli len sebe, ale aj každému kto sa bude chcieť stať freelancerom na Slovensku. Poznáte zaujímavý blog? Pošlite ho do Blogového inkubátora. […]

Pridaj komentár