Koľko je na svete blogov?

Stav blogosfery

Technorati, najznámejší vyhľadávač blogov, zverejnil svoj každoročný Report o stave Blogosféry, v ktorom analyzuje čísla, trendy a prináša prognózy možného vývoja blogov.

Technorati State of Blogosphere je výborným zdrojom informácií o svete blogov 2004, kedy Technorati začal na báze ročných reportov prinášať zaujímavé čísla o blogoch.

Tohtoročná štúdia ide ešte ďalej a prináša nám pohľad do blogerského vnútra – v piatich dňoch nám Technorati prinesie informácie nielen kto sú blogeri, čo ich motivuje pri neustálej práci, ako pracujú, ako zarábajú a prinesie nám takisto pohľad na to ako firmy prenikajú k blogom stále bližšie.

Koľko je teda blogov?
Tento rok Technorati prináša aj výsledky prieskumu medzi tisíckou náhodne vybraných blogerov, spomedzi neuveriteľných 133 miliónov sledovaných blogov.
Zaujímavé je aj rozdelenie podľa témy blogov:
Drvivá väčšina blogov (79 percent) píše o osobných zájmoch – tu patria nielen denníčky, ale aj rôzne špecializované blogy.
Polovica opýtaných blogerov priznala, že píšu aj o svojej práci – a 12 percent z nich sa považovalo za korporátnych blogerov.

A to sú len drobnosti z veľkého balíka informácií, ktoré Technorati v tohtoročnom Stave blogosféry prináša a ešte prinesie v ďalších dňoch.

Technorati State of Blogosphere 2008
Kto sú blogeri? | Čo a prečo blogovania

2 Comments

Pridaj komentár