Bojíte sa klikov?

Klikofóbia je novodobá choroba, rozvíjajúca sa už aj u nás s nástupom reklám typu Adsense.

Majitelia stránok, natoľko vystresovaní prísnymi pravidlami Google o neklikaní na vlastné reklamy podvedome ignorujú aj reklamné bloky na iných stránkach.

A práve to je klikofóbia. Najväčšia miera prekliku (CTR) na reklamy Adsense je na stránkach určených pre široké publikum, špecializované stránky majú CTR nižšie a najhoršie sú na tom stránky navštevované webmastermi či špecialistami na online reklamu.

Prečo je to tak? V podmienkach programu Adsense sú výslovne zakázané kliknutia na vlastné reklamné bloky, no nikto im stopercentne nedokáže predísť.
Pri úprave stránok je veľmi pravdepodobné, že sa pošmyknete a kliknete na reklamný blok Adsense. Nie nebudete vyhodení, ani netreba hneď zalarmovať podporu Google. Náhodné kliky sa stávajú a vedia to dokonca aj v Google.

Ako väčšina z Vás vie, podmienaky nášho programu nedovoľujú klikať na vlastné reklamy z akhokoľvek dôvodu. Kvôli tomu, dostávame na podporu veľa oznámení o takýchto náhodných klikoch. Veľmi si ceníme všetky snahy o monitorovanie Adsense účtu, zároveň však chápeme, že náhodné kliky sa čas od času vyskytnú, takže nie je nutné kvôli tomu kontaktovať podporu Google, ak takéto niečo nastane.

Nehody sa stávajú

Ako ste na tom vy? Ak vidíte zaujímavú relevantnú reklamu kliknete? Je väčšia šanca kliknutia na obrázkovú reklamu, či dokonca prehranie si video reklamy?

4 Comments

no…. ja vatsinou ked vidim reklamu ….tak sa popozeram a ked ma zaujme tak kliknem …. na nejakych mensich weboch kliknem aj tak aby som dotycnemu zarobil …. ale ppssssst :-]
a to mam reklamy na svojich strankach ….. ja urcite nemam klikofobiu skor naopak …. aby som ludom pomohol tak vatsinou na reklamu kliknem a stranku si trocha pozrem ….

No keď som na svojej stránke (spravidla tam chodím iba keď si chcem pozrieť aké sú tam reklamy) mozog mám zapnutý na 100% a automaticky chodím po okrajoch stránky, aby som nijako nemohol kliknúť. Ale inak kliknem na reklamu

by ma zaujmalo ako si predstavujete ze google identifikuje kliky na “vlastne” reklamy, rsp ako tu ktoru reklamu ci stranku priradi k autorovi.

osobne si myslim ze sa to 100% neda, iste su logy ip adries, logy pristupov do adsence administracie, rozne ine logy velkeho brata ale aj tak. imho staci zmenit prehliadac a google nezisit ze ja som autor reklamy.

Pridaj komentár