Keepon – jediný gadget, ktorý chcem

Ako sa dá Youtube a blogy šikovne využiť na propagáciu nám najnovšie ukazuje Keepon tancujúci robot, ktorý si za malú chvíľu vyslúžil takú mediálnu pozornosť ako máloktorý iný produkt. Posúďte sami – články o ňom sa vyskytli na blogoch engadget, gizmodo, či BoingBoing (čo sú tri najväčšie a najnavštevovanejšie blogy v celej svetovej blogosfére) má dokonca aj vlastnú stránku na wikipedii a videá tancujúceho Keepona videli na youtube milióny užívateľov.

V najnovšom videu Keepon tancuje na nový singel kapely Spoon “Don’t You Evah“.


Keepon je malý robot, zostrojený v rámci experimentu Infanoid v ktorom má študovať mechanizmy, ktoré nám pomáhajú v sociálnej interakcii a komunikácii.
Jeho vynálezcom je Hideki Kozima, no za projektom BeatBox, čo je tancujúci Keepon stojí študent Marek Michalowski, ktorý ho naprogramoval tak, aby tancom reagoval na vibrácie zvuku.

Keepon nie je prvým tancujúcim robotom, ale videli ste už tancovať dve tenisové loptičky na sebe? Škoda, že ešte nie je na predaj.

5 Comments

Dalsi skvely vytvor vedecko-technickej civilizacie, ktory radikalne zmeni nas pohlad na svet a prinesie zmenu paradigmat.
O, vitam ta Keepon!!!

Pridaj komentár