Keď sa sny plnia

Jedným z takýchto príbehov je ten o štvorici mladých a úspešných, ktorí stoja za projektom connectedventures.com. Ich príbeh je stelesnením amerického sna, o ktorom informovali New York Times, Wall Street Journal či Businees Week a ktorý bol nedávno kúpený firmou IAC/InterActiveCorp (respektíve kontrolný podiel)

Všetko sa začalo stránkou Collegehumor.com. Dvaja spolužiaci Josh Abramson a Ricky Van Veen stránku založili ešte ako študentský projekt, ktorý im mal vyplniť chvíle oddychu a zároveň mal slúžiť na spoznávanie nových ľudí. Neskôr sa k tímu pridali aj Jakob Lodwick a Zach Klein.

Stránky Collegehumor.com, sa aj bez akejkoľvek reklamy stávali čoraz populárnejšími a to najmä vďaka svojim návštevníkom a prirodzenému ústnemu podaniu. Preto sa na hlavné stránky postupne nabaľovali ďalšie projekty, napríklad Bustedtees.com, predávajúca cool tričká presne cielené na hlavnú skupinu návštevníkov Collegehumor.com.

Stránka si za sedem rokov pôsobenia vybudovala veľmi slušnú úroveň a zo študentskej zábavy sa stal miliónový biznis, ktorý nezahŕňa len internet, ale už aj knihy a dokonca film pripravovaný v štúdiu Paramount.

O obsah Collegehumor.com sa pritom nestarajú len platení zabávači s platom cca 36,000 dolárov ročne, ale hlavne užívatelia, pretože až 70 percent obsahu stránky je tvorených samotnými užívateľmi.
Minulý rok priniesol spoločnosti 6 miliónov dolárov v tržbách a tento rok predpokladajú prekročiť desať miliónovú hranicu.
Mesačná návštevnosť sa pohybuje v miliónoch užívateľov a tento rok sa dokonca chystá film na motívy z collegehumor.com.

A keď je Váš biznis takýto môžete si plniť sny, napríklad spustením video-sharingovej stránky vimeo.com, ktorá ponúka priestor pre sebarealizáciu každému schopnému/neschopnému kameramanovi a narozdiel od YouTube nemá problém s množstvom spamu a iných nezmyslov a môžete vo svojej firme natáčať takéto videá. Žeby silný konkurent Google na poli najlepšieho zamestnávateľa? Obstoja lávové lampy a M&Ms na každom kroku proti povinnému natáčaniu bláznivých videí a hraniu hier?

Lip Dub – Flagpole Sitta by Harvey Danger

1 Comment

Ufff.
Z tohoto mi vyplyva, ze najlepsie je zarobit na praci ludi, za ktoru nemusime platit.
Ludia si pridavaju, ustne siria a majitelia beru korunky z reklamy.
Hmmm.
Este tak vymysliet nieco co uz nie…
A ozaj, kto by dnes nieco vyvyjal aby o 10rokov harvestoval uspechy?
Radsej si pojdem zajazdit na konikoch. Oplieskaju ma o zem a vymetu blbe napady z hlavy.

Pridaj komentár