Jazykové kurzy online

Učenie cudzích jazykov môže byť časovo veľmi náročné, ale aj zábavné. Ako využiť internet na štúdium cudzích jazykov? Ako venovať čas strávený online aj samovzdelávaniu napríklad štúdiu španielčiny, francúzštiny či dokonca japončiny?

Ako venovať čas strávený na internete aj samovzdelávaniu napríklad štúdiu jazykov? Chcete sa naučiť lepšie rozprávať anglicky, ovládať španielčinu, francúzštinu či dokonca japončinu? Chcete ušetriť za hodiny v jazykovej škole?

S využitím podcastov a iPodu, či akéhokoľvek iného mp3 prehrávača, je učenie jazykov jednoduchším ako kedykoľvek predtým.

Pred pár rokmi prakticky nikto nevedel čo sú podcasty a ako sa dá nová technológia využiť. Ale popularita podcastov a informácií šírených cez ne stále stúpa. Predstavte si učenie sa jazykov, či počúvanie minulých prednášok na ceste do školy. Žiadne zbytočné vysedávanie v škole, či žiadne zbytočné náklady za jazykové školy. A žiadne nudné prednášky.

Čo je podcast?

Podcasting je metóda šírenia zvukových informácií na internete. Podcast je priamo určený pre vysielanie nadväzujúcich dielov a teda veľmi vhodný aj na jazykové kurzy či prednášky. Vďaka technológii RSS a špecializovanému programu, ktorý priebežne monitoruje a nové súbory sám sťahuje, tak máte dokonalé pohodlie na samovzdelávanie.

A ako sa dajú podcasty využiť na samovzdelávanie? S využitím programu na sťahovanie rôznych edukačných podcastov ako napríklad iTunes či Juice, máte k dispozícii desiatky bezplatných jazykových kurzov, nielen na jazyky ako francúzština, španielčina či nemčina, ale aj viac exotickejšie kurzy naučte sa thajsky, zvládnite mandarínsku čínštinu či japončinu.

Ako sa naučiť po japonsky?

Aj keď sú podcasty možno považované za záležitosť vhodnú len pre technickejších užívateľov, skúste prácu s nimi v iTunes. Jednoducho vyhľadáte vybraný jazyk v Google, zistíte RSS adresu podcast feedu, pridáte do iTunes a ten automaticky stiahne informácie o všetkých dostupných epizódach/lekciách. Potom už len stačí vybrať lekcie na stiahnutie, nahrať ich na mp3 prehrávač a učenie sa môže začať.

* Spustite iTunes,
* Kliknite na “iTunes store”,
* Z menu vľavo vyberte položku “Podcasts”,
* Vyhľadajte jazykový kurz, o ktorý máte záujem,
* Potom už stačí len vybrať “Get Episode” pre stiahnutie individuálnych jazykových kurzov, či kliknutím na “Subscribe” sa prihlásiť na automatické odoberanie celej podcast série.

Odporúčam

Španielčina so šálkou kávy. Výborný podcast, v ktorom sa nás škótski učitelia so zaujímavým akcentom snažia naučiť španielčinu.

LiveMocha The social way to learn a language. Vyhľadajte si svojich učiteľov, porozprávajte sa s ostatnými, ktorí sa učia rovnaký jazyk, či nájdite si relevantné materiály k učeniu.

Aj to je LiveMocha, sociálna sieť na učenie sa jazykov.

Skúste Mango

Mango je ďalšia web služba, ktorá ponúka kurzy španielčiny, ruštiny, gréčtiny či polštiny pre každého. Stačí zadať svoju emailovú adresu a svet jazykových kurzov je otvorený.V každom dostupnom jazyku je k dispozícii okolo sto lekcií, ktoré prevedú užívateľa cez prvé kroky dôležité pri jednoduchej komunikácii v danom jazyku. Možností je mnoho
Ďalšie zdroje

* http://www.digg.com/podcasts Výber najlepších podcastov na Digg.com
* http://www.dailyfrenchpod.com Skvelý podcast na výučbu francúzštiny
* japanese.libsyn.com Chcete sa naučiť japonsky? Hai?

6 Comments

Diky diky diky!!!

Presne taketo nieco som uz dlho hladal. Vdaka Tvojmu clanku som sa dostal k podcastu Coffe break French, ktory mi uplne sadol. Ten skot nema chybu 🙂

Este som sa zaregistroval na LiveMocha, tam to vypada tiez velmi dobre.

Pridaj komentár