iPhone mánia

O tom, že okolo Apple sa zgrupujú niekedy až fanatickí nadšenci a že značka Apple je jedným z najsilnejších marketingových ťahákov niet najmenších pochýb. Stačí sa pozrieť na trh mp3 prehrávačov, kde Apple pred pár rokmi nikto nedával šancu a dnes iPod drží 62% trhu.

Produkty Apple dokážu vždy vyťažiť z veľkej podpory samotných užívateľov, o čom svedčí aj posledný produkt tejto firmy – iPhone. Odkedy bol iPhone oznámený Stevom Jobsom v januári 2007 spôsobil v internetovom svete pomaly malú revolúciu, fanúšikovia jabĺčkovských počítačov sa predbiehali v návrhoch ako bude nový iPhone vyzerať a ich kúsky často vyzerali tak hodnoverne, že si vyslúžili veľký ohlas.

Ako príklad slúži Apple iPhone blog, ktorý sa už pár mesiacov drží na popredných priečkach pri vyhľadávaní iPhone v Google.
Blog obsahuje len niečo cez 20 príspevkov, ktoré tvoria len dizajnové koncepty samotného iPhone a aj napriek absencii textu je úspešný.
Vďaka úspechu v Google si majiteľ prišiel na približne 10 000 dolárov cez Adsense, s návštevnosťou okolo 5000 unikátnych návštevníkov denne z vyhľadávačov by sa určite dalo zarobiť aj viac, ale pri žiadnych nových príspevkoch za šesť mesiacov sa nie je čomu diviť.

Blog bol nedávno predaný za 4000 dolárov, pričom predávajúci mohol zarobiť podstatne viac, keby sa stránky staral a vycítil unikátnu možnosť.

Stačilo by denné pridávanie obsahu, presun na vlastnú doménu a hlavne skúšanie viacerých monetizačných programov a jeho zárobky mohli byť viacnásobne vyššie.

Blížiaca sa premiéra znamená veľký potenciál pre rôzne web stránky venujúce sa nielen samotnému telefónu, ale aj rôznym technologickým stránkam, pretože Apple vždy dokáže prilákať ľudí vďaka skvelému marketingu.

2 Comments

Som nevedel ze na bloggeri nemozes svoj blog predat. Ale aj tak nejak previest by sa to urcite dalo… Inac za tu sumu by som o to mal zaujem aj ja 😉

Pridaj komentár