Hľadá sa slovenský marketingový blog

Marketéri vo svete už dávno pochopili, že internet a blogy sú najvhodnejšou platformou pre šírenie ich myšlienok. Prečo? Pretože každý bloger je vo svojej podstate marketér.
Každý bloger potrebuje dostať na blog čitateľov, zaujať ich tak, aby si ich udržal. Aj preto je marketing a reklama jednou z najčastejších tém na blogoch.

Záhadou ostáva, prečo to tak nie je na Slovensku. Sú všetci marketéri natoľko zaneprázdnení, že na blogovanie a zdieľanie poznatkov a myšlienok na blogoch nie je čas? Každopádne jedna výnimka sa našla a v rubrike Blogový inkubátor vám nádejný marketingový blog pod názvom Wom News predstaví jeho autor Peter Kmoško.

word-of-mouth-marketing womnews_blogspot_com

„Tradičná reklama je mŕtva. To už povedalo a napísalo mnoho marketérov a toto potvrdzujú aj čísla: 77% ľudí dôveruje informácii od človeka, ktorého pozná a iba 38% TV či rádiu. Keďže je však na nej postavené celé odvetvie (reklamné a komunikačné agentúry, ale aj TV, tlač a rádio médiá), nové formy ako Word-of-mouth marketing (WOM) sa uplatňujú len pomaly. Ďalšou brzdou je aj nedostatok odborníkov, ktorí majú s WOM skúsenosti.“

„Počas môjho pôsobenia v nadnárodnej spoločnosti sme realizovali množstvo takýchto kampaní, a preto sa môžem zaraďovať medzi pionierov. Spolu s mojou snúbenicou sme nazbierali množstvo zaujímavých skúseností a sledujeme aj pôsobenie WOM vo svete. Chýbala nám však slovenská vstupná stránka do sveta WOM – a založenie takejto bola hlavná myšlienka vzniku blogu o Word of mouth marketingu.“

Pridaj komentár