Google Finance

Hrajte sa s akciami bez rizika

Akciový trh USA je jedným z najväčších ihrísk sveta. Len ľudia vymenili lopatky a iné hračky za cenné papiere. Brokeri majú svoje vlastné slová, vlastný jazyk, ktorému rozumie málokto. Takisto je aj ťažké preniknúť do tejto komunity a porozumieť obchodovaniu na burze, aj napriek jej príťažlivosti a živosti je burza a jej život zrozumiteľná len málokomu.

Kde inde sa dajú peniaze zhodnotiť osemnásobne? Kde inde sa naopak dá stratiť za jeden deň celý majetok? Na Wall Street.

Google Finance – Finančný svet online

A práve k lákavému svetu Wall Street Vám dovolí aspoň na pár chvíľ pričuchnúť služba Google Finance.

Google Finance je totiž svet Wall Street na internete, so správami týkajúcimi sa každej obchodovateľnej spoločnosti, s prehľadnými grafmi, informáciami či výročnými správami.

Práve grafy sú silnou interaktívnou výhodou oproti tlačeným novinám, Google Finance je preto neoceniteľným zdrojom infromácií o výhodnosti či nevýhodnosti investície.

Google Finance

No najlákavejšou funkciou je určite tvorba vlastného portfólia. Aj keď v USA táto funkcia plní iné účely, my s jej pomocou môžeme sledovať rast, či pokles nášho fiktívneho portfólia a úspech či neúspech našej investície.

Ja som pred cca pol rokom “zainvestoval” niečo cez 4500 dolárov do portfólia zloženého z akcií technogických spoločností Google, Apple, Yahoo a pridal som aj pár akcií kaviarenského giganta Starbucks a čierneho koňa mojej investície Silver Standard Resources.

Medzitým som na svoju “dôležitú investíciu” zabudol a cena akcií sa vyšplhala na 6000 dolárov.

Pre takéto investovanie nasucho je Google Finance skvelým pieskoviskom, kde sa dajú nápady na finančné investovanie vyskúšať bez prípadných následkov. Skúste si vytvoriť svoje vlastné portfólio a sledujte akciový trh…

2 Comments

iné účely, mi s jej pomocou môžeme sledovať rast

mi sa pise s tvrdym y.

Co mam urobit, aby som mohol naozaj investovat pomocou google finance?

Pridaj komentár