Firemný web 2.0

Firemné stránky ako ich poznáme dnes sú prezentáciami toho najlepšieho. Kričia sme najlepší, najobdivovanejší, najlacnejší.
Sú farebné, hýbajúce sa, hovoriace zvláštnym jazykom. A otravné. Zaujíma vás, že „Sme moderná firma a kladieme dôraz na…“?

Dôležité informácie sa tak strácajú pod nánosom zbytočných marketingových rečí, či neprehľadnej štruktúry stránok a keď hľadáte informácie o firme použijete radšej Google.

Ako teda vyzerá firemný web 2.0? Nijako. Všetko je o vás už napísané na ostatných stránkach, úlohou firemného webu je len nasmerovať vás na správne linky.

Všetky informácie budú napísané vami, či skôr vašimi zákazníkmi, ktorí sa radi podelia o skúsenosti na webe. Bez kontroly, čo sa o vás píše.


…profil firmy nájdeme na wikipedii…
…rubriku Kto sme nahradia profily na Linkedin, či Facebooku…
…naše referencie nájdete v Google, na Flickri, či na Youtube…
…čo si o nás myslia naši zákazníci – staznosti.sme.sk, vybrali.sme.sk či vyhľadávanie blogov…
…Kde nás nájdete na Google Maps, čo vo firme počúvame na last.fm, a na čom pracujeme na firemnom blogu či mikroblogu…

Príklad? modernista.com
Modernista je pravdepodobne prvá zo stránok – nestránok. Chlapíci z kreatívnej agentúry sa rozhodli pre jednoduchý koncept.
Načo písať na web to čo už je na wikipedii či na facebooku? Ich firemný web je teda tvorený len odkazmi na zdroje na internete. Je len na vás aký obraz si o firme vytvoríte.

Vďaka Jerryho blogu za tip

4 Comments

Takýmto riešením sa konzervatívna komerčná sorta prezentácií firiem určite nevyberie – v komerčnej sfére sa ide predovšetkým na istotu, solídnosť, nie o predvádzanie sa v preberaní nových (utopických) smeroch nastolených na internete 🙂

Pridaj komentár