Eldarion Online hra

Eldarion je online hra z prostredia Stredozeme, ktorú prevádzkujeme na panprstenov.com.

História Eldarionu sa začala písať po úspechu témy na tamojšom fóre, Ktorej krajine by ste chceli vládnuť v Stredozemi?

Podľa očakávania sa diskusia zvrhla na mocenské boje, ktoré vyústili dokonca do odchodu jedného zo stálych členov fóra, či robenia virtuálnych mapiek s ppohybom vojsk.Po takomto úspechu som začal uvažovať o plnohodnotnej hre pre svet Pána prsteňov. Tým začalo dosť dlhé hľadanie dobrého/prijateľného enginu hry, ktorý by bol rozšíriteľný, zároveň by to bola hra strategická a aspoň trochu zábavná. Väčšina online hier ponúkaných na predaj je Role-player, takže hráte za jednu postavu. Ja som mal záujem o určitú formu stratégie, niečo na spôsob Travian, či CastleAge.

Až nakoniec som vybral produkt od firmy Webworrks s nie príliš poetickým názvom Multiplayer PHP/MySQL Strategy game. No predpoklady spĺňala, stála len 15 €, bola jednoduchá, PHP+MYSQL tak prečo nie.

Po kúpení, nainštalovaní a zistení jej jednoduchosti nastali pre moje programátorské zručnosti ťažké časy, ale o tom už nabudúce.

Hlavnou vecou je vždy hľadať, na sourceforge či kdekoľvek inde. Online hra je zaujímavým spestrením vaších stránok, ak sú orientované napríklad ako panprstenov.com – teda majú príbeh.

Pridaj komentár