Blogujete? Pre Ryanair ste idioti a blázni

Prečo aerolinky nemajú radi blogerov? Hovorca Ryanairu nazval blogerov idiotmi a bláznami, SkyEurope vedie v rebríčku najnenávidenejších spoločností na staznosti.sme.sk (respektíve na celom sme.sk).

ryanair-blogeri

Prečo aerolinky nemajú radi blogerov? Hovorca Ryanairu nazval blogerov idiotmi a bláznami, SkyEurope vedie v rebríčku najnenávidenejších spoločností na staznosti.sme.sk (respektíve na celom sme.sk). Čím to je, že práve nízkonákladové letecké spoločnosti ignorujú silu blogerov, či samotného Google?

Letenky zadarmo od Ryanairu
Keď si dizajnér z Dublinu, Jason Roe, zisťoval cenu leteniek do Corku, príjemne ho prekvapila. Na stránke Ryanairu svietil nápis “Total Cost of Flight 0.00”. Aj keď sa takto vyhľadaná letenka nedala kúpiť, Jason o chybe na stránkach napísal na blog.
Za pár hodín sa mu v komentároch ozval zamestanec samotnej aerolinky a nazval ho idiotom, klamárom, znevážil jeho publikačný systém (WordPress) a vysmial jeho profesionalitu. Namiesto vďaky za vyhľadanie chyby, len zbytočné urážky, ktoré pokračovali aj po zverejnení správy v médiách.
Hovorca Ryanairu na incident zareagoval typicky ryanairovsky, namiesto ospravedlnenia potvrdil, že zamestnanci tejto spoločnosti sa zapájajú do relevantných diskusií na webe – blogerom však odkázal, aby si tú svoju blogo sféru nechali pre seba, keďže zamestnanci Ryanairu sú plne vyťažení svojou prácou priniesť zákazníkom najlacnejšie letenky.

1 Comment

Pridaj komentár