Bidvertiser

Ako sme si ukázali v jednom z predchádzajúcich článkov – Nielen Adsense existuje na internete existuje množstvo rôznych spôsobov ako zarobiť na Vás je len vybrať ten správny.

Jedným z programov na monetizáciu obsahu je BidVertiser, ktorý konkuruje Adsense na poli PPC reklamy – teda reklamy, kde sa platí za každé kliknutie.

Adsense vs. Bidvertiser

Keďže Adsense je defacto štandardom v tejto oblasti reklamného trhu, táto recenzia bude porovnaním týchto dvoch súperov.

BidVertiser na rozdiel od konkurenta od Google nie je kontextovou reklamou, teda nereaguje na kľúčové slová v texte. Na pridanej stránke musíte určiť presne zacielenú kategóriu, aby k nej BidVertiser dokázal priradiť reklamy od inzerentov. Týchto kategórií je dostatok, takže sa nemusíte obávať, že svoju stránku niekde neumiestníte.

Jednou z najčastejších kritík, ktoré Google na Adsense počúva je praktická neootvorenosť smerom k užívateľom. Majiteľ stránok nevie aké reklamy sa môžu zobrazovať, nevie ich presne odfiltrovať, nevie ani na akú sumu sú hodnotené ani aké percento z celkovej sumy si vezme Google.

BidVertiser naopak operuje oveľa otvorenejšie ako Adsense, po priradení stránky do kategórie vidíte vhodné inzeráty, ktoré sa budú podľa lokácie užívateľa zobrazovať, tie ďalej môžete vyraďovať (ak je ich obsah pre Vaše stránky nevhodný) a najlepšie je, že okamžite vidíte maximálnu cenu za klik, niečo o čom môžeme v Adsense ešte dlho snívať.

Bidvertiser ponúka aj pestrejšie reklamné formáty, k štadardným formátom, ktoré poznáme z programu Adsense, pridáva aj reklamné zverstvo typu Half Page Ad (300 X 600), ale aj skvelý Free Design v ktorom si môžete vzhľad reklamy, použitie fontov, či počet samotných reklám zmeniť tak, aby reklamný blok presne zapadal do dizajnu.

Keďže je BidVertiser niekoľkokrát menším ako Adsense, medzi jeho hlavné nevýhody patrí práve malosť, poskytuje teda o poznanie menej inzerentov, tým aj menšiu konkurenciu, čo však nemusí vždy znamenať menšie príjmy.

Používatelia BidVertiseru sa často sťažujú aj na nízku mieru prekliku (keďže inzeráty nereagujú na obsah=sú menej príťažlivé pre užívateľa) a na zvýšenú miera výskytu menej hodnotných stránok (poker, gambling), všetko však závisí od ip lokácie užívateľa.

BidVertiser je skvelý na vyskúšanie, pretože stačí zarobiť len 10 dolárov a peniaze Vám poputujú na Váš PayPal účet, takže žiadne krvopotné čakanie na sto dolárov ako pri Adsense.

A keďže nie je kontextovým programom, takže ho môžete vyskúšať aj na stránkach s Adsense.

4 Comments

Hmmm na toto existuje viacero názorov. Asi by mali mať rôzne farebné schémy, ale samotná podpora Adsense proti tomu nič nemá.

Thanks for your caution regarding competing services. I am happy to say
that according to our program policies, BidVertiser may be displayed on
the same page as Google ads on your site.

dnes som si dal bidvertiser na stranku, ale na vsetkych banneroch sa mi zobrazuje len toto
Your Ad Here for Free!
$20 in Free Clicks to place your ad here. Join Free now!
Co s tym? staci pockat?

Pridaj komentár