Barcamp 2: Aspoň sme sa stretli…

Barcamp BratislavaTak a druhý Barcamp je úspešne za nami. Bilancia? Stiesnený priestor, ktorý neprospieval networkingu (jeden zo základov Barcampu), nevyrovnané prednášky (aj keď tento názor mám len z druhej ruky, keďže som sa zúčastnil jedinej), ale aspoň tie stretnutia sa vydarili.

Vďaka organizátorom za odvedenú prácu a sponzorom za sponzorstvo. Dúfam, že nabudúce sa stretneme a väčšina z nás bude mať čo povedať.

Twitter aktivitu o Barcampe nájdete hashtags.org

10 Comments

ahoj marek,
s tym priestorom to bola dlha a tazka dilema. v pripade gopasu prevazili pozitiva (infrastruktura, moznosti, ochota zo strany gopasu) nad negativami (mozno trochu maly priestor na spolocne networkovanie). a4ku sme opakovat nechceli, pretoze imho svojou “divadelnostou” zabijala diskusiu. dovolim si podotknut, ze podobne koncipovany bol aj viedensky barcamp v budove hp a tato cesta sa nam pozdavala. do buducnosti uvitame dalsie navrhy na miesto konania, kedze v bratislave vobec nie je lahke sklbit rozumnu cenu, lokalitu a sluzby.
pJ

Ja si naopak myslím, že priestory boli na úrovni, možno keby jednu z prednáškových učebni (zelenú) využili ako open space, bolo by toho priestoru dosť, ale až na tento malý detail organizáciu len chválim. S kvalitou prednášok to bolo kolísave, našťastie sa dalo vyberať si a aj keď niektoré začali set sakra nudne a nepripravene, téma a na to rozvinutá diskusia to vynikajúco vyvažovala. Aspoň na tých prednáškach, ktoré som mal možnosť absolvovať ja. Na prvom som nebol, info mám sprostredkované ad jedného klienta, ktorého som tam poslal, ale na tretí Barcamp dúfam v Gopase sa celkom teším. A o pár prednáškach píšem na našom blogu.

Ahoj Anton,
pod open spacom asi myslis vypratanie stolov a vytvorenie jedneho velkeho priestoru. Toto sme povodne chceli mat vo vsetkych miestnostiach, no bol to velky technicky problem kvoli kabelazi. Gopas nam vysiel v ustrety, ako len vedel, ale pri plneni takejto poziadavky by museli tie miestnosti doslova rozbit (vytrhat tuneliky s kablami, komplikovane pooznacovat, ktore kable kam patrili a pod.). Pristupili sme teda ku kompromisu. A dik za reportik! 🙂
pJ

pJ, ani by nemuseli byť vypratané stoly, stačilo to nechať voľné, aby tam neboli prednášky, tie stoly pár prísediacich vydržia, mnohí by si možno tiež aj posedeli pri rozhovore, na stôl prednášajúceho a možno aj ostatné dať nejaké lupienky, aby sa tam ľudia vedeli v kľude nagrupovať a myslím, že by to bolo absolútne bez problémov, to možno ako podnet na budúci bacamp, ale inak nemám žiadné pripomienky, bolo to vynikajúce a na úrovni organizačne.

peter, priestor v A4 diskusiu nezabijal, pokial si pamatam, dost vela diskusii sa udialo v tej chodbicke medzi miestnostami alebo vonku v hlavnej sale. nehovorim, ze gopas nebol dobry priestor, v kazdom pripade ten oficialny look pozmenil atmosferu – to ale nie je vycitka organizacii.

mne skor prekazalo to, ze som (a nie zjavne sam) bludil okolo tej budovy a nenasiel ani jedno upozornenie, ze barcamp je tam. dalej sa ako chybou ukazalo, ze ani jedna z miestnosti nebola vacsia. detaily ako prepoteny zapach v miestnostiach (nevetranie) asi prekazali iba mne.

Mne prišli tie prednáškové miestnosti dosť stiesnené, preplnené, nebolo si kde sadnúť, nedobrý vzduch… Odišiel som žial dosť sklamaný — aj vďaka kvalite niektorých prednášok, ktoré sa mi zdali moc amatérske, resp. pre úplných začiatočníkov. Osobne by mi vyhovovalo niečo priestrannejšie, vzdušnejšie. Nepotrebujem networkovať, skôr nájsť si miesto, kde skloniť hlavu a tíško sledovať 😉

Pridaj komentár