Aký by bol svet bez www?

www-svet
Nemyslím teraz svet bez internetu, ale svet bez prefixu www. V tomto svete totiž množstvo dôležitých stránok slovenského internetu nefunguje, pritom verzia s www funguje bez problémov. A o presmerovaní môžete v tomto svete len snívať.

V tomto svete si nezavoláte s tmobile.sk (t-mobile.sk však funguje), neviete že existujú U.S. Steel – usske.sk, či Slovnaft na doméne slovnaft.sk. Ani Digi TV – so slávnymi Digi kódmi, digi kódy.

Nedozvieme sa nič z tlačovej agentúry SR, tasr.sk totiž nefunguje, takisto ani komerčná obdoba sita.sk, pre niektorých ľudí však neexistencia Mcdonalds.sk môže znamenať hladovanie. Hanbou je aj nefungovanie stránok železníc – slovakrail.sk.
Stránky nefungujúce vo verzii bez prefixu www potom zbytočne užívateľa mätú a ten musí robiť ďalšie kroky, aby požadovaný obsah našiel.

Prefix www je pritom vo svete internetu momentálne horúca téma – to že je zbytočný hlása združenie http://no-www.org, na obranu vzniklo naopak http://yes-www.org a pre podporu extra www adries (www.www.domain.com) vznikla podporná stránka http://extra-www.org.

Ku ktorým sa pridáte vy?

8 Comments

Ja som jednoznacne zastanca fungovanie vsetkeho tym, ze vsetko je presmerovane na www verziu.. takych webov je aj v zahranici hodne a je to podla mna taka malickost, ktora ale mozes stat vela, lebo vela ludi sa zmatie a odide odtial

Podla mna je www troska prezitok, väcsina stranok je presmerovana, len velke statne weby to akosi nevedia, mozno maju dovod, avsak nechapem aky. Btw, pocitali ste, kolko casu by ste za cely zivot usetrili, ak by ste www nepisali?

Pridaj komentár