Aký bol rok 2008: Štatistiky návštevnosti

Koniec roka, či začiatok toho nového je venovaný bilancovaniu a blogy nie sú výnimkou. Preto vám prinášam štatistky, ako sa blogu embuck.com darilo v roku minulom.

Ako sa blogu darilo?

Aj napriek výrazne zníženej blogovej aktivite v roku 2008 – (32 vs. 119 príspevkov roku 2007) sa počet návštevníkov blogu zdvojnásobil. Počet odberateľov RSS sa zvýšil na 144.

Feedburner statistiky

Rok 2007: 25 000 návštevníkov
Rok 2008: 51 000 návštevníkov

Najúspešnejšie články roku 2008

To najúspešnejšie z roku 2008 nemalo nič spoločné so zarábaním na internete, či blogovaním. Najúspešnejší článok na blogu T-Mobile Vianočné hity pritiahol pozornosť 17 000 návštevníkov v krátkom časovom období (o tomto si prečítate článok neskôr).
Na ďalších miestach sa umiestnili hľadanie originálnych tričiek, či jazykových kurzov online.
Rok 2008 bol asi aj rokom konfliktov, keďže jedným z najčítanejších článkov bol Alternatívne spôsoby riešenia konfliktov


Navstevnost blogu 2008

Odkiaľ prišli návštevníci

76 percent návštevníkov prišlo z vyhľadávačov (74 percent z toho Google), blog dosiahol aj maximálnu kumulatívnu dennú návštevnosť – 1500 návštevníkov prišlo 30.októbra najmä vďaka článku Mubo.sk: Hodená rukavica pre vybrali.sme.sk, ktorý sa dostal na úvodnú stránku vybrali.sme.sk.
Tento článok pritiahol celkovo 1700 návštevníkov.

A čo zaujímalo návštevníkov?

Od praktických otázok kedy sa stanem milionárom, kde sa stanem milionárom, kde si vytvorit blog, kolko plati adsense, kto ako zaraba, kto je bloger, az po mierne zvláštne – smrt blogera, t mobile vianocne hiti, t mobile vianocne hyty, ako prilákať mladých do cirkevných spoločenstiev, či adsense ako oklamat, až po hrôzostrašné – aka je silna atomova bomba znicit ameriku, ako robit kliky, ako zacat citat knihy či ako sa volá tretí deň týždňa…

Ako sa darilo vašim blogom v roku 2008?

Odkial prisli navstevnici


Všetky údaje pochádzajú zo zdroja Google analytics

2 Comments

Pridaj komentár