Akopisat.sk: Dá sa písať aj ušami?

Tak presne na túto otázku v článku odpoveď nenájdete. Dozvedieť sa však môžete niečo o projekte, ktorý je zameraný všeobecne na písanie – zvyčajne vykonávané rukami.

Pôvodnou myšlienkou Akopisat.sk bolo pomôcť ľuďom s písaním rozličných administratívnych dokumentov, aby vedeli vytvoriť napríklad žiadosť, životopis či motivačný list. Toto by však samo o sebe bolo strohé, príliš statické.

Copywriting

Keďže ma zaujíma copywriting a príležitostne sa mu venujem, rozhodol som sa, že začnem písať aj o skúsenostiach a zaujímavostiach z tejto práce. Priznávam sa, že som trochu sebecký a písaním či vedením webu chcem zlepšovať aj svoje vedomosti. Dúfam, že mi to odpustíte.

Ponúkam však niečo aj vám. Vyššie som už spomenul copywriting, ktorý sa občas môže hodiť každej firme či živnostníkovi. Sila slova je niekedy magická, veď spisovateľom sa hovorí „rytieri bez meča“. Ako sa potom ale nazývajú mágovia v oblasti písania reklamných textov? Možno na to prídeme spoločne…

Ghostwriting

Rád by som tu však ešte predstavil ghostwriting. Pravdepodobne mierne nóvum pre Slovensko. „Diskrétnosť je naša cnosť“ a tým sa, samozrejme, riadime. Hovorím v množnom čísle preto, lebo v tomto už nie som sám. Pri sebe (Vľavo či vpravo? Hádajte!) mám ghostwriterku – milovníčku slova a umenia. Vďaka tomu dokáže vytvoriť z môjho pohľadu krásne prejavy či slohové práce, ktorými mnohých iste zbaví starostí a uľahčí im život. Možno to raz budete môcť posúdiť aj sami.

Výhody pre vás

Zhrňme si teraz spoločne, čo vám ponúkne projekt Akopisat.sk:

  • návody, ako napísať pozvánku, žiadosť, životopis a iné dokumenty spolu so vzormi
  • postupné odhaľovanie tajov copywritingu
  • služby v oblasti copy&ghostwritingu
  • bezplatné poradenstvo (Fakt, rád sa s každým porozprávam.)
  • možnosť spolupráce, akékoľvek návrhy sú vítané
  • odmenu 1000€

Ospravedlňujem sa, to posledné vám nemôžem splniť, aj keď rád by som to spravil. Snáď inovatívny prístup nespôsobil to, že chcete mať od nás odstup. Ak však k nám chcete mať prístup, využite nástup na vlajkovú loď – Facebook skupinu Akopisat.sk!


Tento článok patrí do série Inkubátor, kde si nepravidelne predstavujueme zaujímavé slovenské blogy a nové projekty. Pokiaľ aj vy máte zaujímavý projekt, ktorý by ste chceli predstaviť čitateľom, pokojne ma kontaktujte.


2 Comments

Podľa toho, do akého textu sa píšu. V oficiálnych textoch by nemali byť vôbec, takže ani žiadne pravidlo pre ich písanie neexistuje.

V neoficiálnych textoch, napr. na blogoch, to závisí od autora. Ak píšem neformálny text, postupujem takto:
1. Napíšem vetu
2. Na koniec vety dám smajlíka.
3. Napíšem bodku.

Rozdiely budú väčšinou práve v bodke. Považujem za potrebné ukončiť vetu aj po smajlíkovi, preto tam bodku dávam. V rozhovoroch smajlíka nahrádza text “(smiech)”, v tejto zátvorke je vsunutý niekde do textu rozhovoru a býva za ním bodka, ak je na konci vety.

Celkovo sa však nemusíte trápiť s tým, ako písať smajlíka. V neoficiálnych textoch sú pravidlá voľné a málokto sa nad takouto vecou pozastaví.

Pridaj komentár