Ako získať viac s Text Link Ads

Text Link Ads používam v najväčšej spokojnosti už celý rok a je preto namieste zhodnotenie používania tejto skvelej možnosti ako speňažiť aj nenavštevované stránky a čas podeliť sa o nejaké tipy ako zlepšiť svoje zárobky.

Text Link Ads som na stránky pokusne umiestnil v júni a 28. júna TLA predalo môj historicky prvý odkaz. Na tri dni za 0.85 dolára. Minulý mesiac mi predaj linkov priniesol 165 dolárov. Celkom slušný nárast.

Aj napriek tomu, že predávanie odkazov cez tento program sa môže zdať peniazmi bez práce, nie je to tak. Inzerenti si cestu k Vám nenájdu len tak ľahko a ak nájdu treba im pripraviť vhodné podmienky. Najdôležitejšou sa zdá byť vhodný popis stránok, nezabudnite v ňom uviesť Pagerank ak je sa čím chváliť, chváľte sa. Umiestňujú sa stránky vysoko vo výsledkoch Google? Napíšte to do popisu stránok. Popis môžete meniť kedy chcete, t

Ako získať viac predajom TLA linkov

Dajte inzerentom z Text Link Ads viditeľné miesto
Umiestiť blok s reklamnými odkazmi na viditeľnom mieste, je jedným z najdôležitejších krokov pri prilákaní inzerentov.
Samotné Text Link Ads Vám odporúčajú zvýšenie viditeľnosti samotných linkov, aj strašením o meraní preklikov zo zakúpených odkazov.
Lenže meranie je na každom inzerentovi, Text Link Ads neponúka žiadny nástroj na meranie preklikov na takto kúpené linky.

Označte sponzorované odkazy inak

Označovanie kúpených linkov ako sponzorované odkazy či Text Link Ads, nie je vhodnou formou prezentácie voči Vašim čitateľom ani voči inzerentom. Vhodnou formou je označiť ich nejakou obdobou Spriatelených stránok, Stránok vhodných na prezretie či zaujímavých stránkok.
Pomenovanie sponzorovaných linkov iným spôsobom nie je proti pravidlám programu a pritom zároveň ukážete, že si inzerentov vážite a to je to najdôležitejšie.
Podľa dostupných informácií je jednou z priorít v Google práve detekcia takýchto umelých odkazov, pretože narúšajú prirodzené formy odkazovania a práve iné pomenovanie znemožní ich možnú detekciu.

Nezabúdajte na svätú trojicu

Svätú trojicu inzerovania tvoria stránky Advertise – Contact a About, takže inzerujte na tejto stránke, kontaktný formulár a stručné informácie o stránke.
Svätá trojica je známkou serióznosti a dobrého prístupu k inzerentom. Stránka Advertise má slúžiť aj na propagáciu predaja odkazov, stačí uviesť odkaz na profil stránok v TLA.

Najdôležitejší tip: prihláste sa do Text Link Ads

Predávanie odkazov cez Text Link Ads je plnohodnotnou formou zarábania na internete, hodí sa na každú zabehnutú stránku a pri dlhodobejšom používaní sa prihlásenie do tohto programu určite vyplatí.


7 Comments

Pekný prehľad. Mne sa osvedčila ešte jedna technika – mať inventár stránok vždy takmer vypredaný. To znamená, že začať ponúkať napríklad 2 – 3 odkazy na predaj, keď sa tie vypredajú, ponúknuť 4, potom 6 atď. Na jednom webe som sa tak postupne dostal až k 10 predaným odkazom. Na potencionálnych inzerentov pôsobí vypredaný inventár atraktívne a je väčšia šanca, že si budú chcieť zaistiť to posledné alebo predposledné miesto na vašom webe.

Ďalšia vec, ktorú treba zvážiť je na koľkých stránkach odkaz zobrazíte. Väčšina ľudí si myslí, že čím väčší počet stránok ponúkne, tým lepšie. Momentálny trend pri kupovaní odkazov je však opačný – kupujú sa odkazy len na jednej, zvyčajne domovskej, stránke. Aj TLA na svojom webe zdôrazňuje, že inzerenti preferujú odkaz len na jedinej stránke. Na jednom z webov som teda zmenil nastavenie na jednostránkový odkaz, ale hneď nasledujúci mesiac mi klesol počet inzerentov z 5 na 2. Neviem, či to bolo mojou zmenou v nastaveniach alebo niečím iným.

Hej postupné zvyšovanie ponúkaných odkaz na to som zabudol. Aj keď som myslel, že vďaka tomu bude TLA postupne zvyšovať cenu linkov, tak sa tak nestalo, toto nemenenie cien mi asi jediné na TLA vadí.

Mne nedávno TLA zvýšilo cenu na jednom webe po tom čo sa vypredali všetky odkazy a nezvýšil som počet ponúkaných odkazov asi týždeň. Neviem či to majú nejako automatizované alebo to robia manuálne.

Pekný prehľad, len ma zaujíma, či to ma na Slovensku vyznam propagovat = pouzivat ? Viem ze Embuck ma stranky aj v angline, ale oplati sa to aj pre slovenské stranky ???????????????????????????

Tiez mam skusenosti, ze slovenske stranky si svojich inzerentov najdu. Ale velmi zalezi od specifickosti stranky, cim specifickejsie, tym lepsie.

Pridaj komentár