Ako zarobiť na nenavštevovaných stránkach

The-rings.com bola druhou mojou kúpenou doménou a pôvodne som na nej zamýšľal spraviť obdobu panprstenov.com v angličtine. Na subdoméne lord-of.the-rings.com (čo mal byť chabý pokus o doménový hack) lenže presadiť sa vo veľkej konkurencii zabehnutých a roky fungujúcich portálov na to som nejak nemal čas ani chuť.

Preto stránka pol roka ležala ladom, občas som na ňu niekde odkázal a doménu som zaparkoval, aby aspoň niečo zarábala.
Vďaka kľúčovému slovu rings, sa na stránkach zobrazovali inzeráty o šperkoch, diamantoch a prsteňoch, na ktoré je celkom slušná konkurencia, teda zárobky z parkovania tiež neboli zlé.

Postupom času sa na stránkach objavil pagerank a to je dobrý dôvod, prečo sa začať o stránku starať a začať skúšať serióznejšie postupy monetizácie.

Ako zarobiť na nenavštevovanej stránke?

Pagerank, zobrazujúci sa na Google Toolbare, je totiž jedným z hodnotení pri prijímaní stránok do rôznych programov na speňažovanie stránok napríklad Text Link Ads, či ReviewMe.

Nepotrebujete ani jednu návštevu denne, stačí Pagerank najmenej PR3 a môžete začať.

Diamantový biznis

Tak som na the-rings.com založil blog o šperkoch, prsteňoch a drahých kameňoch pod názvom Diamonds are forever.

Prvé tri články pochádzali z article free databáz, akých je na webe plno a štvrtý článok už bol sponzorovaný post. Za 40$, s ktorých som nakoniec videl 20$, keďže ReviewMe si zoberie 50% podiel.

Aj keď som dovtedy nemal ani tušenie o nejakých rezoch diamantov, či ich čírosti, stačilo naštudovanie pár stránok na Wikipedii a o hodinku už bol článok o exkluzívnych Cut Above Diamantoch napísaný.

Aj napriek prakticky nulovej návštevnosti, doposiaľ som na the-rings.com napísal štyri sponzorované príspevky, asi pať príspevkov z ArticleBase a pár iných príspevkov je návratnosť investície celkom slušná.

Zhrnutie projektu

Pri nenavštevovaných stránkach, treba dbať na design, pretože aj podľa neho si záujemcovia o reklamy v Text Link Ads vyberajú. Je zbytočné na takéto stránky umiestňovať Adsense a keď áno, tak najlepšie je úplné zladenie s designom celých stránok a používanie maximálne jedného reklamného bloku.

Celkové náklady: 344 SKK
Celkové príjmy: cca 6000 SKK (Text Link Ads, >ReviewMe, Adsense)

7 Comments

Práve dnes som sa trochu na to pozrel, zlepšil umiestnenie Text Link Ads, pridal pár nových článkov.

Tak tomuhle říkám kreativní a pozitivní přístup k projektu.

Občas se mi zajídá ten u nás často převládající negativismus typu: “… to už tu bylo, to nemůže fungovat atd atd” aniž by někdo něco aspoň vyzkoušel.

Je vidět, že autor tohoto článku je svým přístupem úplně někde jinde což mu také začíná přínášet první zasloužené ovoce. Gratuluji a jen tak dál 🙂

Ah no nizke naklady, zaratal som do toho len poplatok za domenu, co bolo u Forpsi a hosting je Godaddy za cca 7 dolarov mesacne, lenze tam hostujem viac stranok

Vidím, že aj po 6 rokoch si stále majiteľom webu (aspoň tak predpokladám, keďže majiteľ je Slovák). Pre zaujímavosť – venuješ sa ešte tomuto projektu, alebo si ho odložil “na neskôr”?

Pridaj komentár